› bieżące
14:16 / 20.09.2013

1% podatku na elbląskie schronisko. Nadchodzą duże zmiany

1% podatku na elbląskie schronisko. Nadchodzą duże zmiany

fot. schronisko

1% podatku – wydaje się, że to niewiele. Okazuje się, że w tym roku elblążanie byli nad wyraz hojni . Schronisko otrzymało kwotę, która umożliwi remont kociego wybiegu oraz ocieplenie psich bud. Pierwsze zmiany już są widocznie. Niestety wciąż brak środków finansowych na zakup samochodu interwencyjnego.

Akcja 1% podatku dla zwierząt ze schroniska, co roku zyskuje coraz więcej zwolenników. Plakaty, które miały zachęcać elblążan do przekazania pieniędzy właśnie na ten cel, wisiały prawie na wszystkich przystankach autobusowych w całym mieście. Efekt tych działań przerósł oczekiwania pracowników jednostki. Elbląskie schronisko od razu przystąpiło do spełniania najpilniejszych potrzeb.

- Zaczynamy się chwalić zakupami i remontami finansowanymi dzięki wpływom z 1% podatku. Zakupiliśmy 55 nowych ocieplanych bud, 20 podestów i remontujemy starą część kociego wybiegu. W planach mamy jeszcze zadaszenie dwóch dużych wybiegów, zrobienie zapasu szczepionek i preparatów do odpchlenia zwierząt. Marzy nam się jeszcze zakup nowego samochodu interwencyjnego, który całą dobę jeździ do rannych i porzuconych zwierząt, ale zobaczymy czy wystarczy środków – mówi Agnieszka Wierzbicka z elbląskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Zwierzęta z elbląskiego schroniska wciąż czekają na pomoc. Przygotowania do zimy trwają. Koce, materace, jedzenie – wszystko to jest stale potrzebne. Zachęcamy do pomagania jednostce. Jak widać – wspólnymi siłami można osiągnąć wielkie cele.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%