› bieżące
09:25 / 29.04.2014

10 lat Polski w Unii Europejskiej. Jak zmienił się Elbląg?

10 lat Polski w Unii Europejskiej. Jak zmienił się Elbląg?

fot. elblag.net

1 maja 2004 r. będziemy pamiętali, jako moment wielkiego entuzjazmu, ale też i obaw. Polska wchodziła do Unii Europejskiej. Pojawiały się głosy zadowolenia, ale też były słyszane opinie sceptyczne. Straszono nas wizją utraty suwerenności i sterowanie naszym krajem z brukselskich gabinetów.

Elbląg na wejściu naszego kraju do struktur europejskich skorzystał. Może nie dostrzegamy tego codziennie, jednak gdy przypomnimy sobie, jak wyglądało nasze miasto 10 lat temu, ta różnica będzie widoczna.

Przypomnijmy więc sobie, jak wyglądało nasze miasto w kwietniu 2004 r., na kilkanaście dni przed wejściem do Unii Europejskiej.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 60