› sport
22:41 / 08.10.2020

100 kilometrów po Krainie Kanału Elbląskiego. Brawa dla wszystkich uczestników! (+ zdjęcia)

100 kilometrów po Krainie Kanału Elbląskiego. Brawa dla wszystkich uczestników! (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Corocznie od trzech lat jedna z edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych liczy 100 kilometrów. Tak też było tym razem. Nie przestraszyło to uczestników. W niedzielę (4 października) na starcie wyprawy po Krainie Kanału Elbląskiego stanęło aż pięćdziesięcioro pięcioro amatorek i amatorów rowerowej przygody (limit zapisów został określony na 60 osób). Zdecydowana większość pokonała cały dystans, a zaledwie trzech rowerzystów, którym ta sztuka się nie udała, przerwało wycieczkę z powodów losowych po pokonaniu ponad 80 km. Świadczy to zarówno o doskonałym przygotowaniu fizycznym, jak i harcie ducha. 

Nie po raz pierwszy okazało się, że okolice Elbląga są interesujące zarówno pod względem przyrodniczym, jak i z uwagi na zabytki. Tym razem głównym punktem programu były pochylnie Kanału Elbląskiego

To chyba były dwie setki (uśmiech) w tych przewyższeniach, deszczu i silnym wietrze, ale daliśmy radę

– wspominała po zakończeniu Sylwia Kopaczewska, jedna z uczestniczek.

Rzeczywiście, blisko 500 metrów przewyższeń, miejscami słaby stan nawierzchni, jak również zacinający na około 1/5 dystansu deszcz, sprawiły, że poprzeczka była postawiona naprawdę wysoko.

Miejska Wycieczka Rowerowa nr 48 zakończyła się na placu w bezpośrednim sąseidztwie katedry pw. św. Mikołaja, gdzie uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia. 

Duży szacunek dla Marka Kamma, który był głównym organizatorem tego wydarzenia ze strony elbląskiego MOSiR-u. Pamiętamy doskonale początki wypraw rowerowych po okolicach Elbląga, które organizuje od blisko 20 lat. Od tego czasu nieprawdopodobnie wzrosła liczba uczestników, jak również sprawność organizacyjna. Wielka w tym zasługa pana Marka, który zjednoczył elbląskie środowisko cyklistów. Warto dodać, że w wycieczce wziął udział Robert Woźniak, który w sierpniu bieżącego roku ukończył maraton Bałtyk-Bieszczady Tour (1008 km) na rowerze Wigry 3. Tym razem również jechał na składaku!

Przez cały czas rowerzystów zabezpieczał bus Biura Podróży Variustur (nieoceniony Szymon Uhryn), który pomógł dowieźć trzech uczestników wycieczki do Elbląga (kontuzja i dwie przebite dętki). Organizatorami wycieczki były: Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur oraz Urząd Gminy w Elblągu. Sponsorem poczęstunku w Jelonkach (pyszne ciasto i doskonała kawa!) był Zbigniew Lichuszewski, wójt gminy Rychliki, natomiast fundatorem ciepłego posiłku w Małdytach był Jerzy Wcisła, senator Rzeczypospolitej Polskiej. Na trasie czekały również słodkie przekąski od Variustur.

Relacja Marka Kamma z MWR nr 48

Zobaczcie film Łukasza Jatkowskiego, który stanowi piękną relację z wyprawy.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 36