› bieżące
11:08 / 02.04.2021

100 miejsc w Elblągu wymaga doprowadzenia do porządku

100 miejsc w Elblągu wymaga doprowadzenia do porządku

fot. Straż Miejska Elbląg

15 marca br. rozpoczęła się Akcja Posesja, choć przerwana została z uwagi na warunki atmosferyczne - nocne opady śniegu, to ostatecznie elbląskim strażnikom udało się przeprowadzić czynności. Już te wstępne oględziny nie napawają optymizmem.

Miasto podzielono na 13 rejonów. Zespoły składające się z przedstawicieli strażników, spółdzielni mieszkaniowych, pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz pracowników Zarządu Budynków Komunalnych dokonały przeglądu czystości i porządku w mieście. Policjanci w tym roku z uwagi na działania związane z walką z COVID-19 nie uczestniczyli w Akcji Posesja, jednak swoje spostrzeżenia wysłali dla strażników poszczególni dzielnicowi.

Przeprowadzono penetrację terenów i z zanieczyszczonych miejsc sporządzono dokumentację, ustalono właścicieli i zostali oni zobowiązani do przeprowadzenia porządków. W wyniku dokonanych działań ujawniono około 100 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia. We wszystkich tych przypadkach właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani przez strażników do usunięcia nieczystości.

- Wiosna to zdecydowanie ten czas, aby zabrać się za porządki w naszych domach, ale i na naszych podwórkach, w naszych ogrodach. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to nie zwlekajmy z tym dłużej, bo wizyta strażników może nas słono kosztować – informuje elbląska Straż Miejska.

Rekontrola pokaże, kto zastosował się do zaleceń strażników, a w przypadku niezastosowania się do nakazu zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%