› bieżące
20:39 / 12.06.2013

11 milionów złotych. Tyle będzie kosztowała rozbudowa Szkoły Muzycznej w Elblągu

11 milionów złotych. Tyle będzie kosztowała rozbudowa Szkoły Muzycznej w Elblągu

fot. Marcin Pszczółkowski

Dziś symboliczną pierwszą łopatę na placu budowy wbił w ziemię p.o. prezydenta, Marek Bojarski . Oficjalnie rozpoczęto rozbudowę obiektu. Nowa sala koncertowa, sale do muzyki i rytmiki, dwukondygnacyjne skrzydło i remont obecnej bazy lokalowej – tak przedstawiają się plany modernizacji szkoły. W wydarzeniu uczestniczył Piotr Żuchowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakończenie rozbudowy szkoły planowane jest na 2014 rok.

16 maja podpisano umowę dotyczącą rozbudowy Zespołu Szkół Muzycznych Elblągu. Menagerem projektu rozbudowy jest Małgorzata Jacyno. W oficjalnym rozpoczęciu inwestycji uczestniczyli dziś m.in.: Marek Bojarski, dyrektor Szkoły Muzycznej, Andrzej Korpacki, Witold Wróblewski i Jerzy Wcisła.

Oprócz kapitalnego remontu obiektu, który jest priorytetem projektu, placówka zostanie wyposażona w sprzęt audiowizualny i nowe instrumenty. Obecna sala koncertowa zostanie odnowiona i wyposażona w garderoby.

- Rozbudowa instytucji obejmie modernizację sali koncertowej wraz z całą infrastrukturą techniczną. W obiekcie powstanie główne audytorium, sala kameralna oraz specjalnie wyciszone pomieszczenia do ćwiczeń - mówi Bartosz Janicki, Kierownik Budowy, Skanska.

W pierwszej kolejności, zostanie wybudowane nowe skrzydło szkoły. Na parterze znajdzie się mała sala koncertowa dla 100 widzów, zwana kameralną, a na piętrze pomieszczenia do zajęć dydaktycznych. Generalny remont przejdą też istniejące pomieszczenia szkoły.

- Projekt, który dziś otwieramy jest projektem wyjątkowym ze względu na to jak ten pomysł się rodził. Najlepszą gospodarczą rzeczą, dla której zainwestowane pieniądze mają sens, to korzyści edukacyjne jakie mogą czerpać z nich ludzie. Pomysł o tym, żebym w państwowej szkole przeprowadzić kapitalny remont narodził się wśród ludzi, którzy tworzą kulturę muzyczną w Elblągu od wielu lat – mówi minister Żuchowski.

 

Rozbudowa szkoły muzycznej w Elblągu będzie miała wpływ na ożywienie życia kulturalnego w naszym mieście. Projekt jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XI - Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działanie 11.3 Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 26