› bieżące
16:44 / 13.05.2013

12 komitetów wyborczych powalczy o władzę w mieście

12 komitetów wyborczych powalczy o władzę w mieście

Dziś minął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wezmą udział w przyspieszonych wyborach samorządowych w Elblągu. Mamy jedynie pięć komitetów wyborczych utworzonych przez partie polityczne. Poznaliśmy też kolejnego kandydata na prezydenta. Jest nim Edward Pukin (KWW „Naszą Partią Jest Elbląg).

W ubiegłym tygodniu zarejestrowały się Elbląski Komitet Oburzonych, KW „Czas na Wolny Elbląg”, KW Partia Elblążan oraz KW Solidarna Polska.

Dziś w delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej w Elblągu pojawiali się kolejni przedstawiciele komitetów wyborczych, aby dokonać rejestracji swoich ugrupowań w ustawowym terminie. Zgłoszone został: Elbląski Komitet Obywatelski, KW Witolda Wróblewskiego, Ruch Palikota Elbląg +, KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, KW Platforma Obywatelska, KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Elbląg To My oraz KW Naszą partią jest Elbląg.

Sprawdziły się informacje, że o prezydenturę miasta będzie chciał powalczyć Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego). Były wiceprezydent miasta za czasów Henryka Słoniny, obecnie wicemarszałek województwa, wystartuje z własnym komitetem wyborczym. Elbląski Komitet Obywatelski natomiast utracił skrót EKO, ponieważ wcześniej zarejestrował się Elbląski Komitet Oburzonych i to jemu przysługuje prawo posługiwania się nazwą EKO w kampanii i materiałach wyborczych.

W wyborach wystartuje także koalicja partii prawicowych – Nowej Prawicy, Stronnictwa Demokratycznego oraz Polska Jest Najważniejsza. Te trzy partie stworzyły Komitet „Naszą partią jest Elbląg”. Kandydatem na prezydenta tego Komitetu będzie Edward Pukin.
 

16
0
oceń tekst 16 głosów 100%