› policja
06:00 / 31.03.2016

12 lat za zabicie męża... tłuczkiem do mięsa

12 lat za zabicie męża... tłuczkiem do mięsa

fot. Policja Ostróda

Kilkadziesiąt razy uderzyła męża w głowę tłuczkiem do mięsa po czym… położyła się spać. Kiedy po kilku godzinach wstała, 71-letni mężczyzna nie dawał oznak życia. Wezwała pogotowie. Lekarz stwierdził zgon i powiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzaną o pobicie ze skutkiem śmiertelnym kobietę. Grozi jej 12 lat więzienia. 

Do makabrycznego zdarzenia doszło w miejscowości Szydlak (gmina Ostróda) w wielkanocną noc, pomiędzy 27 a 28 marca br. 66-letnia kobieta kilkadziesiąt razy uderzyła swojego 71-letniego męża w głowę tłuczkiem do mięsa. Później kobieta… położyła się spać. Gdy po kilku godzinach wstała, mąż nie dawał oznak życia. 66-letnia kobieta wezwała pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon i powiadomił policję.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Przez kilka godzin grupa funkcjonariuszy z technikiem kryminalistyki pod nadzorem prokuratora pracowała na miejscu, by zabezpieczyć wszystkie ślady mogące przyczynić się do ustalenia okoliczności śmierci mężczyzny. W tej sprawie zatrzymana została żona zmarłego mężczyzny i ich wspólny znajomy, który feralnego dnia był u nich w odwiedzinach. Policjanci przesłuchali też świadków, którzy znali rodzinę, w której doszło do tego zdarzenia. Ciało zmarłego 71-latka zostało zabezpieczone w prosektorium do sekcji zwłok, która  wstępnie wskazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci mogły być uderzenia zadane w głowę zmarłego.

Kulisy morderstwa przywołuje portal „Taka jest Ostróda”:

Tłukła go tak mocno, że było słychać w naszych mieszkaniach. On tylko kwiczał, bo był już leżący od dawna i robił w cewnik i w pampersy - mówi dla portalu sąsiad rodziny z Szyldaka.

Prokurator zatrzymał kobietę na 3 miesiące w areszcie. Podczas przesłuchania przyznała się do zarzuconego jej czynu. Za ciężkie pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi jej 12 lat więzienia.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%