› policja
16:35 / 07.01.2013

13-latka podczas kąpieli zatruła się tlenkiem węgla

13-latka podczas kąpieli zatruła się tlenkiem węgla

13-letnia dziewczynka podczas kąpieli w łazience zatruła się tlenkiem węgla. W mieszkaniu, woda podgrzewana była piecykiem gazowym. 13-latka została przewieziona karetką do szpitala jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja apeluje o dokładne sprawdzanie instalacji wentylacyjnych.

- Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę około godziny 12 w jednym z mieszkań przy ul. Topolowej – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - 13-letnia dziewczynka kąpała się w łazience. W pewnym momencie przestała rozmawiać z matką, która znajdowała się za drzwiami pomieszczenia. Kobieta weszła do łazienki i znalazła nieprzytomną córkę leżącą na podłodze.

Na miejsce wezwano pogotowie, policję oraz straż pożarną. Strażacy przy użyciu miernika stwierdzili w mieszkaniu obecność tlenku węgla. 13-latkę  przewieziono karetką do szpitala w Gdańsku w celu leczenia w komorze hiperbarycznej. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z policyjnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, iż przegląd instalacji wentylacyjnej był wykonywany w grudniu 2012 roku. Wtedy to w pokontrolnym protokole znalazł się zapis o braku dostatecznej wentylacji w przewodzie wentylacyjnym łazienki. W chwili obecnej trwa policyjne postępowanie sprawdzające mające na celu określenie przyczyny zaistniałego wypadku.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%