› bieżące
20:04 / 18.02.2013

13 ofert wpłynęło na budowę aquaparku w Działdowie. W Elblągu nadal nic

13 ofert wpłynęło na budowę aquaparku w Działdowie. W Elblągu nadal nic

Kiedy w Elblągu ciągle nie udaje się zainteresować inwestorów budową aquaparku, niewielkie Działdowo będzie właśnie rozstrzygało przetarg na projektowanie i budowę parku wodnego. Miasto na ten cel chce przeznaczyć 33 mln zł. Taką informację podała Polska Agencja Prasowa.

13 wykonawców zgłosiło się do przetargu na zaprojektowanie i budowę wodnego centrum rekreacji w Działdowie - poinformował tamtejszy urząd miejski.

Jak powiedziała Iwona Skrzypek-Keller z wydziału promocji Urzędu Miasta Działdowa, w poniedziałek upłynął termin składania ofert na budowę aquaparku. "Zgłosiło się 13 oferentów, którzy zaproponowali ceny mieszczące się w przedziale 30-50 mln zł" - dodała.

Wykonawca wodnego centrum rekreacji wraz z infrastrukturą techniczną i drogową przy ul. Olsztyńskiej zostanie wybrany w ciągu 60 dni od otwarcia ofert. Na tę największą w historii Działdowa inwestycję samorząd zamierza przeznaczyć 33,6 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargu prace budowlane mają zakończyć się do marca 2015 r.

Obiekt będzie dysponować krytymi i otwartymi basenami rekreacyjnymi, basenem sportowym, siłownią, saunami i gabinetami SPA oraz tarasem widokowym na najwyższej kondygnacji. W otoczeniu aquaparku powstanie kort tenisowy, lodowisko i boiska do piłki plażowej.

Połowę szacowanych kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie unijne na rozwój turystyki z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Pozostała kwota to środki własne gminy miejskiej Działdowo oraz 1,5 mln zł ze środków powiatu działdowskiego.

Jak więc widać na przykładzie Działdowa, zainteresowanie tego typu inwestycjami jednak jest. Być może i przed Elblągiem otworzy się szansa na budowę aquaparku. Skoro można w Działdowie, to dlaczego nie u nas?

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%

Powiązane artykuły

Urszula Kocięcka została prezesem spółki Aquapark Elbląg

05.02.2013 komentarzy 11

Urszula Kocięcka została prezesem spółki Aquapark Elbląg. - Powołałem panią Urszulę Kocięcką na stanowisko prezesa spółki, gdyż...