› sport
10:08 / 05.07.2016

"14" wojownik. Meblarze kompletują zespół na Superligę

fot. archiwum elblag.net

Meble Wójcik Elbląg S.A. od pozyskania obrotowego rozpoczęli wzmacnianie składu przed startem nowego sezonu "nowej" Superligi mężczyzn. Do drużyny, którą od rozgrywek 2016/2017 dowodzić będzie Jacek Będzikowski, przybył na co najmniej rok piłkarz MMTS Kwidzyn, 33-letni Bartosz Janiszewski. Zajmie on miejsce opuszczającego szeregi Meblarzy Oskara Serpiny, który postanowił kontynuować swoją karierę pod okiem Dariusza Molskiego w Stali Gorzów Wielkopolski. Elbląski klub pracuje wciąż nad zakontraktowaniem golkipera oraz rozgrywającego.

Drużyna Wójcika to stosunkowo młoda ekipa, w szeregach której znajduje się kilku graczy z większym doświadczeniem. Działacze klubu postawili sobie za cel ściągnięcie zawodników z superligowym ograniem. Ponad 75% kadry klubowej przedłużyło swoje umowy. Jednak 4 szczypiornistów nie zobaczymy już w koszulce Meblarzy. Będzie to wspomniany Oskar Serpina (transfer do Stali), a oprócz niego: Marcin Głębocki (koniec kontraktu), Damian Spychalski (wypożyczenie do Pomezanii Malbork) oraz Stanisław Gębala, który także pozostanie na pierwszoligowych parkietach i będzie występował w klubie beniaminka z Gorzowa Wielkopolskiego. Po pozyskaniu Bartosza Janiszewskiego kadra liczy na ten moment 14 piłkarzy:

BRAMKARZE: Adrian Fiodor, Sebastian Ram

OBROTOWI: Damian Malandy, Bartosz Janiszewski

SKRZYDŁOWI: Marcin Szopa, Adam Nowakowski, Jakub Malczewski, Grzegorz Dorsz

ROZGRYWAJĄCY: Piotr i Paweł Adamczak, Michał Tórz, Kamil Netz, Jakub Olszewski, Mikołaj Kupiec

Do obsadzenia pozostały pozycje po Głębockim i Gębale. Klub próbował się porozumieć jakiś czas temu z golkiperem Stali Mielec (Krzysztof Lipka), ale ten na finiszu rozmów zrezygnował z transferu. Większym wyzwaniem była próba ściągnięcia Bartosza Konitza z Wisły Płock - byłego reprezentanta Holandii, a teraz także Polski. Jak jednak przyznawał dyrektor Mebli Łukasz Kuliński:

- Nie jesteśmy w stanie przebić jeszcze ofert klubów z samej czołówki.

Nowy nabytek klubu to piłkarz z ogromnym doświadczeniem w grze na ligowym podwórku, ale także za granicą naszego kraju. Popularny "Rudy" w zeszłym sezonie bronił barw MMTS Kwidzyn i wywalczył z tym klubem 4 miejsce w PGNiG Superlidze. Wystąpił w 22 pojedynkach i rzucił łącznie 36 bramek. Z Wójcikiem związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak doświadczony zawodnik zasili nasze szeregi. Potrzebowaliśmy wzmocnienia na pozycji kołowego i myślę, ze jest tym zawodnikiem, który spełni nasze oczekiwania - podsumował transfer Bartosza Janiszewskiego dyrektor Meble Wójcik Elbląg S.A.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Duże wzmocnienie Meble Wójcik Elbląg

08.07.2016

Trwa ofensywa transferowa beniaminka Superligi, czyli klubu Meble Wójcik Elbląg S.A. Nie dalej jak tydzień temu, informowaliśmy o pozyskaniu przez...