› bieżące
14:08 / 14.02.2013

16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana zorganizowała trening sztabowy "DRWĘCA 13"

16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana zorganizowała trening sztabowy

fot. Danuta Jetka

Dziś, 14 lutego, odbył sie pierwszy w tym roku trening sztabowy Dowództwa 16 PDZ – „DRWĘCA 13”. Trening był jednoszczeblowy, jednostronny i stanowił I etap przygotowań do czekającego 16 Dywizję ćwiczenia taktycznego z wojskami – „DRAGON 13”, które zostanie przeprowadzone jesienią 2013 roku.

Tematem „DRWĘCY” było „Przemieszczenie dywizji na dużą odległość sposobem kombinowanym”. Celem przeprowadzenia treningu było doskonalenie zespołów i grup funkcjonalnych Stanowiska Dowodzenia 16 PDZ w zakresie realizacji czynności procesu planowania działań, praktycznych umiejętności indywidualnych oficerów w zakresie planowania przemieszczenia oraz przygotowanie Stanowiska Dowodzenia dywizji do udziału w ćwiczeniu taktycznym z wojskami „DRAGON 13”.

Kierownikiem treningu był Dowódca 16 PDZ, generał dywizji Janusz Bronowicz, w roli Dowódcy Dywizji „ćwiczył” Zastępca Dowódcy Dywizji – Szef Sztabu, generał brygady Stanisław Olszański a wraz z nim poszczególne Grupy i Zespoły, wchodzące w skład Stanowiska Dowodzenia 16 PDZ.

Trening sztabowy „DRWĘCA” był preludium do czekających nas w tym roku zadań, treningów, ćwiczeń sztabowych i poligonowych oraz szkolenia, którego sprawdzianem i zwieńczeniem rocznej działalności 16 Dywizji będzie wspomniane ćwiczenie z wojskami „DRAGON 13”.

mjr Zbigniew Tuszyński

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 7