› sport
14:53 / 15.09.2017

16 września Olimpia Elbląg zagra na Agrykola ze Zniczem Pruszków

16 września Olimpia Elbląg zagra na Agrykola ze Zniczem Pruszków

fot. olimpia.elblag.com.pl

Wydłuża się seria meczów Olimpii bez zwycięstwa. Żółto-biało-niebiescy na komplet punktów czekają już od miesiąca. Najbliższa okazja na wygraną w sobotę. Do Elbląga przyjedzie Znicz Pruszków, który jeszcze nie wygrał na wyjeździe. Kto zatem się przełamie?

Goście z Pruszkowa to spadkowicz z I ligi. Przed sezonem słychać było opinie, że Znicz będzie jednym z faworytów i szybko powróci na zaplecze ekstraklasy, ale osiem kolejek II ligi tej teorii nie potwierdza. Znicz zdobył 7 punktów i zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli. Olimpia plasuje się na 11 pozycji i ma dwa punkty przewagi.

Żółto-biało-niebieskim nie można odmówić zaangażowania w ostatnich meczach, ale niestety nie przynosiło to punktów. Od 13 sierpnia - zwycięstwo z Gwardia Koszalin 2:0 - Olimpia nie wygrała kolejnych pięciu meczów (trzy remisy i dwie przegrane).

Swoje problemy ma także Znicz Pruszków, który w trzech spotkaniach wyjazdowych zdobył ledwie punkt (1:1 w Stargardzie z Błękitnymi, przegrane w Kluczborku i Jastrzębiu-Zdroju.

W sobotnim meczu nadal nie wystąpią Krzysztof Niburski i Michał Kiełtyka. Obaj wciąż są kontuzjowani. W ostatnim meczu w Jastrzębiu-Zdroju, na prawej obronie wystąpił Michał Ressel zastępując tym samym Kiełtykę. W najbliższym spotkaniu być może na boku obrony zagra Krzysztof Iwanowski, który powraca do drużyny po uporaniu się z problemami zdrowotnymi. Swoje kłopoty przechodził za to Kamil Wenger, który nie przepracował w pełni mikrocyklu poprzedzającego mecz ze Zniczem.

W poniedziałek pojechałem na RTG i okazało się, że kręgi szyjne się przestawiły. Dopiero dzisiaj (w piątek) wejdę w stuprocentowy trening

– o poważnie brzmiącym dyskomforcie poinformował stoper Olimpii, dodając:

Uraz nieprzyjemny, nie mogłem nic dźwigać. Musiałem odpuścić treningi na siłowni, ale to oczywiste, bo nie mogłem unieść nawet swojej córeczki.

Występ Wengera nie jest zatem do końca pewny. Przypominamy, że domowe spotkania Olimpii nie będą już rozgrywane w niedzielę. Wracają piłkarskie soboty z Olimpią Elbląg.

Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków w sobotę 16 września, godz. 17.00.

Źródło: olimpia.elblag.com.pl

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%