› bieżące
20:33 / 02.04.2013

16 wypadków, 21 osób rannych, 28 pijanych. Bilans świąt na Warmii i Mazurach

16 wypadków, 21 osób rannych, 28 pijanych. Bilans świąt na Warmii i Mazurach

Od piątku do tej poniedziałku na drogach naszego regionu doszło do 16 wypadków drogowych, w wyniku, których 21 osób zostało rannych. Warunki drogowe z pewnością zweryfikowały prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, co niewątpliwie przyczyniło się do tego, że na drogach Warmii i Mazur nikt nie zginął.

Na Warmii i Mazurach podobnie, jak w całym kraju święta dobiegły końca. Dla funkcjonariuszy to zawsze czas wzmożonej pracy. Policjanci wstępnie podsumowali sytuację na drogach naszego regionu. Jak sami mówią, pomimo trudnych warunków drogowych jest bezpieczniej niż rok temu. W 16 wypadkach, do których doszło od piątku - nikt nie zginął.

W sobotę około godziny 12.30 kierujący audi na trasie Gąski – Kukowo najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości, stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 24-letni kierowca i jego 18-letnia pasażerka zn ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala w Olecku.

Trzy godziny później na ulicy Chrobrego w Szczytnie doszło do zderzenia dwóch aut. Najprawdopodobniej kierowca fiata uno nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Warszawską kierowcy peugeota. W wyniku zderzenia 57-letnia pasażerka fiata z obrażeniami klatki piersiowej trafiła do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

Po godzinie 16.00 na prostym odcinku drogi Kiersnowo – Krekole kierowca vw passata najprawdopodobniej nie zachował ostrożności, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Kierowca z urazem nogi trafił do szpitala w Olsztynie.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 20.00 na ulicy Moniuszki w Elblągu. Tam przechodzący przez jezdnię 55-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Auto jechało ul. Moniuszki w stronę ul. Szymanowskiego. 55-latek doznał złamania miednicy oraz ogólnych potłuczeń. Z takimi obrażeniami został przewieziony karetką do szpitala. Po zbadaniu go na zawartość alkoholu okazało się, że miał on w organizmie prawie 3 promile. Policjanci poszukują sprawcy wypadku. Osobie, która człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Z kolei około godziny 2.20 do wypadku drogowego doszło w miejscowości Gwiździny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący renault laguna stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Kiedy próbował zapanować nad autem, zauważył dwóch pieszych idących lewym poboczem drogi. Niestety uderzył w jednego z nich, a następnie uderzył autem w drzewo. Pieszy został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim. Kierujący renault był trzeźwy.

Priorytetem wszystkich policjantów pracujących w tym okresie na drogach było wyeliminowanie kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu. Policjanci wyeliminowali z dróg 28 kierowców na tzw. „podwójnym gazie”. Policjanci byli wzywani także na miejsce kolizji drogowych. W sumie było ich 145.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%