› bieżące
10:26 / 11.12.2013

164 stojaków - 328 rowerów

164 stojaków - 328 rowerów

fot. UM Elbląg

W ubiegłym tygodniu ostatnie stojaki rowerowe pojawiły się na mapie Elbląga. Plan na 2013 rok zakładał montaż 164 stojaków i taka też ich liczba, pozwalająca bezpiecznie i wygodnie zaparkować 328 rowerów, jest już dostępna dla elbląskich rowerzystów.

Łączny koszt stojaków wyniósł w tym roku 40.000 zł. Tym samym na terenie Elbląga jest łącznie 386 stojaków, które pozwalają zaparkować 772 rowery (dwa rowery na 1 stojak).

Zamontowane stojaki to sprawdzone konstrukcje w kształcie odwróconej litery U, które pojawiły się w Elblągu w poprzednim roku i poza funkcjami parkingowymi mogą też spełnić rolę nośnika reklam (oprócz stojaków na obszarze ochrony konserwatorskiej).

Montażem stojaków, polegającym na zabetonowaniu ich w podłożu, zajmowali się po raz kolejny uczniowie elbląskiego Zespołu Szkół Technicznych pod fachowym nadzorem swoich nauczycieli zawodu. Uczniowie dzięki temu mogli doskonalić swoje umiejętności, a Miasto zaoszczędziło na montażu znaczne środki finansowe.

W związku ze sporym zainteresowaniem i zgłaszaniem w trakcie roku przez rowerzystów dalszych wniosków dotyczących potrzeb parkingowych na terenie Elbląga akcja montażu stojaków jest planowana także w roku 2014. Tradycyjnie w styczniu ruszy kampania zachęcająca do przesyłania swoich propozycji, a w lutym 2014 r.  będzie można głosować na wybrane lokalizacje.

Marek Kamm, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Elbląg, Oficer Rowerowy ds. rozwoju komunikacji rowerowej

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%