› bieżące
12:46 / 04.02.2013

168 interwencji, jedna ofiara śmiertelna. Smutny bilans minionego weekendu

168 interwencji, jedna ofiara śmiertelna. Smutny bilans minionego weekendu

W miniony weekend elbląscy policjanci przeprowadzili 168 interwencji. Wylegitymowali 484 osoby, skontrolowali 68 pojazdów. Zatrzymano 2 osoby poszukiwane oraz 4 nietrzeźwych kierujących. Podczas weekendu miał miejsce jeden tragiczny wypadek, w którym zginął 16- latek kierujący motocyklem.

Policjanci z pasłęckiej drogówki w minioną sobotę w trakcie kontroli zatrzymali opla corsę. Kierował nim Piotr K.  Mężczyzna był pijany, co wyczuli policjanci zaraz po otwarciu drzwi opla. Badanie alkotestem było tylko formalnością. Mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę po pijanemu zatrzymany został także 21-letni Daniel S. On również kierował osobowym oplem. Tym razem zatrzymali go policjanci z elbląskiej drogówki. Mężczyzna jechał ulicą Giermków. W jego przypadku badanie alkotestem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Jego samochód przekazano wskazanej przez niego, trzeźwej osobie.

Obu przypadki swój finał znajdą w sądzie. Mężczyźni odpowiedzą za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z Kodeksem Karnym może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%