› policja
11:49 / 04.01.2013

18 przestępstw Sławomira Z. Włamywaczowi grozi do 10 lat więzienia

18 przestępstw Sławomira Z. Włamywaczowi grozi do 10 lat więzienia

Policjanci z wydziału przeciwko mieniu postawili wczoraj 38-letniemu Sławomirowi Z. zarzuty popełnia 18 przestępstw. Większość z jego czynów to włamania. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wśród zarzutów, jakie usłyszał 38-latek, większość stanowią włamania. Mężczyzna włamywał się i okradał mieszkania. Działał w ten sposób na terenie Elbląga przez kilka miesięcy. Ostatnie jego czyny miały miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wtedy to okradł jedno mieszkanie, z którego oprócz kosmetyków i żywności, zabrał również  znajdujące się w przedpokoju a należące do domowników buty.  Co więcej, w dwóch przypadkach mężczyzna został spłoszony przez domowników, już w trakcie dokonywania samej kradzieży. Warto bowiem zaznaczyć, że część kradzieży sprawca dokonywał w momencie, gdy domownicy spali. Otwierał drzwi wytrychem lub dopasowanym kluczem i w ten sposób dostawał się do mieszkania. Sprawcę ustalili i zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wśród przedmiotów, jakie znaleziono w jego mieszkaniu były właśnie buty pochodzące z wcześniejszych kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów w tym także sprzęt elektroniczny. Wrócił on już do swoich prawowitych właścicieli.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Łącznie jest ich 18. Teraz za wszystkie dokonane przestępstwa odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Tyle bowiem za kradzież z włamaniem przewiduje Kodeks Karny.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%