› policja
13:14 / 14.09.2015

188 interwencji, 500 wylegitymowanych osób. Ciężki weekend policjantów

188 interwencji, 500 wylegitymowanych osób. Ciężki weekend policjantów

Elbląscy policjanci w czasie weekendu interweniowali 188 razy. Podczas służb wylegitymowali ponad 500 osób. W 22 przypadkach interwencje zakończyły się przewiezieniem pijanej osoby do pogotowia socjalnego do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze prewencji skontrolowali także 28 pojazdów. Podczas weekendu nie doszło do żadnego poważnego wypadku drogowego. Zatrzymano natomiast czterech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy z nich to 63-letni Janusz N. - zatrzymany dzięki postawie innego kierowcy, który zauważył nietypowe zachowanie prowadzącego pojazd. W tym przypadku w czasie kontroli policyjnej, która nastąpiła chwilę po zgłoszeniu, policjanci ustalili, że zatrzymany 63-latek nie ma uprawnień do kierowania. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,2 promila. Mężczyzna kierował fordem transitem – samochód ten trafił na policyjny parking.

Inny kierujący zatrzymany tego dnia, tym razem w Elblągu na ul. Św. Ducha miał 0,62 promila. 21-letni Piotr F. kierował osobową mazdą. Dodatkowo nie posiadał również uprawnień. Jego auto również trafiło na policyjny parking.

Podczas sobotniej policyjnej kontroli został zatrzymany 53-letni Piotr S. Kontrolę policjanci prowadzili na ul. Hetmańskiej około godziny 20.30 . Tam, zatrzymali daewoo nexie za kierownicą, której siedział 53-latek. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,4 promila. Resztę tak rozpoczętego wieczoru mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks Karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%