› bieżące
19:34 / 11.03.2013

19 elbląskich firm wystawi się na targach w Kaliningradzie

19 elbląskich firm wystawi się na targach w Kaliningradzie

19 elbląskich firm weźmie udział w XX Międzynarodowych Targach Budowniczych FASADA w Kaliningradzie. Wśród nich znalazły się przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa z szeroko rozumianej branży budowlanej, w tym firmy: budowlane, hurtownie budowlane, firmy szkoleniowe w zakresie budowlanym, konstrukcje szklano - aluminiowe, oświetleniowe, sklepy budowlane etc.

- Zgłoszenia przyjmowaliśmy do końca lutego. Zainteresowanie było bardzo duże i wykroczyło znacznie poza obszar Elbląga. Chęć uczestnictwa zgłaszały firmy z Trójmiasta czy Olsztyna – mówi Emil Słodownik z Biura Obsługi Inwestora. – W Kaliningradzie będziemy trzy dni. Staramy się, jako Biuro Obsługi Inwestora ułatwiać elbląskim przedsiębiorcom kontakty z rosyjskimi firmami. Wzrost wymiany handlowej z Obwodem Kaliningradzkim przełoży się na rozwój elbląskich przedsiębiorstw, a w konsekwencji wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy.

W lutym w EPT odbyło się spotkanie, podczas którego elbląskim przedsiębiorcom przedstawione zostały propozycje zorganizowania wyjazdu na targi.

- Przedstawiliśmy dwie propozycje zorganizowania takiego wyjazdu – dodaje Emil Słodownik. – Wydzierżawienie miejsca wystawowego, czy też wyjazd w charakterze gości. Przedsiębiorcy zdecydowali się na pierwszą opcję.

Miasto na wyjazd na targi FASADA (14-16 marca) wyda około 9.000 zł. (dzierżawa powierzchni wystawienniczej i rejestracja na targach kosztuje ok. 6.500 zł, transport uczestników - ok. 2.000 zł; usługi tłumacza - 500 zł).

Tematyka targów to, m.in. nowe technologie w budownictwie i usługach remontowych, projekty architektoniczne, design, kształtowanie fasad budynków, drzwi, okna, hydraulika, basen, sauna, garaże, itd., czyli wszystko, co dotyczy branży budowlanej.

Aktualnie do 22 marca Biuro Obsługi Inwestora prowadzi rekrutację firm na targi, które w tym roku będą również organizowane w Kaliningradzie

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%