› relacje
17:32 / 07.09.2013

1zł - jedno nowe życie dla starej książki. Kiermasz & Bookcrossing w Bibliotece Elbląskiej

1zł - jedno nowe życie dla starej książki. Kiermasz & Bookcrossing w Bibliotece Elbląskiej

fot. Marcin Walędzik/elblag.net

Tysiące książek, setki poszukiwaczy najciekawszych tytułów. W Bibliotece Elbląskiej odbył się dziś Kiermasz & Bookcrossing. Za symboliczną złotówkę można było kupić książki wycofane ze zbiorów biblioteki.

Już kilka minut po otwarciu, jednodniowy antykwariat wypełniony był po brzegi. Elblążanie wśród przygotowanych pozycji mogli wyszukać dla siebie poradniki i lektury, książki dla dzieci, hity wśród książek popularnonaukowych a także coś lekkiego „do poczytania”. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.

Na dziedzińcu biblioteki można było wymienić się własnymi książkami. Dla dzieci organizatorzy przygotowali skrzynie z zabawkami, kolorowanki i kocyk, żeby było im wygodnie czekać na zaczytanych rodziców.

- Nie spodziewałam się, że będzie tyle osób! Moja dusza była bardzo uradowana, kiedy oczom ukazały się tysiące okładek. Dziś moja biblioteczka powiększyła się o 12 pozycji, i choć nie są to książki nowe, zdecydowanie uwielbiam je za to, jak wiele historii noszą w sobie – mówiła Monika, jedna z uczestniczek Kiermaszu & Bookcrossingu.

Pogoda dopisała, nastroje również. Akcja zachwyciła każdego, kto znalazł choć 10 minut żeby dać kolejne życie starej książce. Organizatorzy już dziś zapowiadają, że za rok znów będziemy mieli przyjemność spotkać się w podobnych okolicznościach.
 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 2