› bieżące
09:58 / 21.03.2014

2 tysiące od Platformy dla Ukrainy

2 tysiące od Platformy dla Ukrainy

fot. Bartłomiej Ryś

Od wielu tygodni obserwujemy walkę naszych sąsiadów - obywateli Ukrainy - o prawo do demokratycznego stanowienia o swoim państwie, do zachowania suwerenności i integralności terytorialnej oraz dalszego rozwoju na drodze europejskiej integracji.


Ukraina to jedyne państwo, którego obywatele oddali swoje życie za ideę integracji europejskiej, a dziś znaleźli się w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ich kraju przez Rosję.

Jako członkowie Platformy Obywatelskiej RP z podziwem i szacunkiem obserwujemy determinację Ukraińców w ich walce o demokrację. Jeszcze nie zapomnieliśmy, że wolność i demokracja kosztuje – sami toczyliśmy walkę z systemem komunistycznych. My tą walkę wygraliśmy 25 lat temu. Dzisiaj w pełni solidaryzujemy się z Ukrainą dążąca do związania się z Unią Europejską i światową rodziną państw demokratycznych.

Wspieramy Ukrainę nie tylko słowami. W ramach ogólnopolskiej akcji, członkowie elbląskiej Platformy Obywatelskiej przekazali kwotę 2.000 zł na działania wspierające naród ukraiński w tym trudnym okresie.

Jerzy Wcisła
przew. Zarządu Platformy Obywatelskiej w Elblągu

 

1
6
oceń tekst 7 głosów 14%