› bieżące
12:53 / 07.05.2013

2 tysiące paczek papierosów bez akcyzy w passacie (foto)

2 tysiące paczek papierosów bez akcyzy w passacie (foto)

fot. KMP Elbląg

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej vw passata. Jak się chwilę później okazało znajdowały się w nim papierosy w ilości, której nie powstydziłby się średniej wielkości van lub niewielki dostawczy samochód. 28-letniemu kierowcy może teraz grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Przewożony przez niego towar miał czarnorynkową wartość 14 tysięcy złotych.

28-letni mężczyzna został zatrzymany w okolicach Elbląga przez policję oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. To służbowy pies straży szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych wskazał, że w zatrzymanym aucie mogą być przewożone papierosy. I nie pomylił się. W osobowym passacie (specjalnie przerobionym pod nietypową działalność) policjanci znaleźli 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Paczki z papierosami były schowane w zderzakach: przednim, tylnym oraz pod panelami drzwiowymi, a także w tunelu biegnącym przez środek samochodu.

- Po otwarciu drzwi samochodu nie było widać, że coś jest nie tak – mówi jeden z policjantów uczestniczących w zatrzymaniu. – Dopiero po dokładnym przeszukaniu auta z użyciem psa, okazało się, że jest ono wyposażone w kilkadziesiąt schowków.

Teraz 28-latek z Suwałk, który przewoził nielegalny towar odpowie za przestępstwo skarbowe. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek towaru i auta.

mł. asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 5