› zapowiedzi
05:40 / 28.08.2017

2 września. Kiermasz książek za 2 zł i inne atrakcje

2 września. Kiermasz książek za 2 zł i inne atrakcje

fot. Biblioteka elbląska (bibliotekaelblaska.pl)

W sobotę, 2 września (10.00-15.00) Biblioteka Elbląska zaprasza do sali „U św. Ducha” na kiermasz książek oraz na dziedziniec biblioteczny na spotaknie z pisarką, a także na Plac Katedralny (13.00-14.00), gdzie odbędzie się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Wszystko to w sobotę 2 września, w trakcie odbywającego się na elbląskiej starówce Święta Chleba.

Program:

10.00-15.00 kiermasz książek za 2 zł (sala „U św. Ducha”)
Kiermasz to nie lada gratka dla miłośników starych książek. Znajdzie się tu kilka tysięcy książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru (literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy).

10.00-15.00 gry i zabawy dla małych i dużych (biblioteczny dziedziniec)

Wśród propozycji rozgrywki gier planszowych i zabawy dla najmłodszych.

11.30-12.30 spotkanie autorskie z Agnieszką Pietrzyk wokół jej najnowszej książki „Czas na miłość, czas na śmierć” (biblioteczny dziedziniec)

Spotkanie z Agnieszką Pietrzyk – elblążanką, autorką książek: „Obejrzyj się królu” (Wyd. Replika, 2008), „Pałac tajemnic” (Wyd. Replika, 2011), „Urlop nad morzem” (Prószyński i S-ka 2014), „Śmierć kolekcjonera” (Czwarta strona, 2016). Rozmowa dotyczyć będzie wydanej w tym roku książki „Czas na miłość, czas na śmierć”, której akcja toczy się m.in. w Elblągu.

13.00-14.00 Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego (scena przed Katedrą św. Mikołaja)

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku. Została wtedy zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa i „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Czytanie odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku wybrane fragmenty „Wesela” przeczytają m.in.: aktorzy Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, członkowie Stowarzyszenia Alternatywni, klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej, dziennikarze z gazety internetowej portEl, pracownicy Centrum Spotkań Europejskich Światowid, senator Jerzy Wcisła i inni. Zapraszamy też do włączania się w czytanie!

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%