› bieżące
09:30 / 25.02.2015

"20 000 dni na Ziemi" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

fot. Nadesłane

Za nami seanse filmów „Lewiatan" i  „Mandarynki", które przyciągnęły na spotkanie Dyskusyjnego Kluby Filmowego liczne grono widzów. Tym razem Kino „Światowid" zaprasza na projekcję „20 000 dni na Ziemi". Seans rozpocznie się 26 lutego o godz. 19.00.
 
20 000 – tyle dni na Ziemi spędził Nick Cave, gdy zaczynał nagrania do najnowszej płyty Push The Sky Away. Spędzimy z nim jeden dzień - od chwili gdy rano przeciera oczy, po nocny spacer na plaży.
Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave'a – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie – zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię jego życia.

W „20 000 dni na Ziemi" widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave'a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away".

 
reżyseria: Iain Forsyth, Jane Pollard
scenariusz: Nick Cave, Iain Forsyth, Jane Pollard
muzyka: Nick Cave, Warren Ellis
czas trwania: 97 minut
produkcja: Wielka Brytania
opis, zdjęcie: materiały dystrybutora
cena biletu: 8 zł

O Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Dyskusyjny Klub Filmowy istnieje w Elblągu od końca lat 50. Na początku działał w ramach modnego wówczas Klubu Młodej Inteligencji „Czerwona Oberża". Dopiero w 1978 roku patronat nad DKF-em przejął Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z niezależnym wówczas Kinem Światowid. W październiku zaś nadano imię Andrzeja Munka – jednego z najważniejszych reżyserów w historii polskiej kinematografii.
Zgodnie ze swoją misją, DKF organizuje systematyczne projekcje filmowe (połączone z prelekcjami i dyskusją). Spotkania odbywają się zwykle dwa razy w miesiącu, zawsze w czwartki o godz. 19.00.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%