› relacje
11:16 / 22.08.2016

20 lat Elbląskich Nocy. Trzydniowy festiwal zakończony perfekcyjnie

20 lat Elbląskich Nocy. Trzydniowy festiwal zakończony perfekcyjnie

fot. Bartłomiej Ryś

Perfekcyjnie, ponieważ ostatniego dnia jubileuszowego festiwalu na scenie elbląskiego Światowida zaprezentowały się prawdziwe gwiazdy – Daria Widawska, Przemek Sadowski i Dominika Ostałowska. Sala była wypełniona po brzegi – spektakl „Hawaje, czyli przygody siostry Jany” był idealną okazją do tego, aby po prostu nieźle się pośmiać.

Trzy dni trwał jubileuszowy (20-lecie, tak, tak, to już tyle lat) festiwal Elbląskich Nocy. Zwieńczeniem całej imprezy był spektakl Teatru Capitol pt. „Hawaje, czyli przygody siostry Jany” w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Szalona autorka harlequinów Vivien, desperacko pragnie przeżyć swój pierwszy raz… Wydawać by się mogło, że plan jest bliski realizacji a weekend z niedawno poznanym Edgarem zapowiada się obiecująco, gdyby nie… Doris – żona niedoszłego kochanka, która przyłapała parę! Nieudane plany romansowe to jednak nie jedyny problem Vivien. Pisarka bowiem musi napisać nową książkę, wydawnictwo coraz bardziej się niecierpliwi, czas ucieka, a natchnienia brak.

Sprytna pisarka w zaistniałej sytuacji dostrzega jednak pewną korzyść, a w jej głowie powstaje iście szatański plan – nadciągająca awantura „małżeńska” może stać się inspiracją do jej nowej powieści!

Wydarzenia nabierają tempa i sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy do domu Edgara i Doris zaczyna przybywać coraz więcej nieproszonych gości, którzy jak się później okaże nie do końca są przypadkowi!

Hawaje, czyli przygody siostry Jane to seria komicznych wydarzeń i zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos. Dzięki głównej bohaterce uzbrojonej w dyktafon wszyscy wkoło zostają bohaterami gorącego romansu, który rozgrywa się w pięknej scenerii Hawajów.

Elblążanom zgromadzonym w sali Światowida spektakl bardzo się spodobał. Nie dość, że na zakończenie aktorzy usłyszeli owacje na stojąco, to jeszcze przez cały czas słychać było salwy śmiechu. Zakończenie festiwalu na 6!

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 17