› bieżące
08:20 / 21.02.2014

22 lutego Dzień Myśli Braterskiej - Święto harcerzy

22 lutego Dzień Myśli Braterskiej - Święto harcerzy

fot. nadesłane

Dzień Myśli Braterskiej - Jest to święto przyjaźni, które obchodzą harcerze i skauci na całym świecie.

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu - sir Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave. W ten dzień skauci myślą o sobie, przesyłają kartki z życzeniami, organizowane są wieczornice, czy ogniska.

Idea święta zrodziła się podczas 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Za datę Dnia Myśli Braterskiej wybrano 22 lutego - rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata oraz jego żony Olave Baden-Powell, Naczelnej Skautki Świata. Na początku święto obchodziły tylko dziewczęta, natomiast z czasem do obchodów dołączyli również skauci.

Z tej okazji w elbląskie drużyny harcerskie organizują uroczyste zbiórki, wysyłają życzenia zaprzyjaźnionym skautom.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej chcemy złożyć serdeczne życzenia wszystkim zuchom, harcerzom, instruktorom oraz sympatykom harcerstwa. Aby nie zabrakło nam sił na budowanie lepszego świata, by każdy dzień był pełen uśmiechu, radości i przyjaźni.

Niech przyświecają nam słowa Roberta Baden-Powella - "Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście".

hm. Ewelina Dżugan

komendantka Hufca Elbląg ZHP

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%