› bieżące
11:46 / 06.02.2013

27 Salon Elbląski w Galerii EL. Zgłoszenia artystów do 30 kwietnia!

27 Salon Elbląski w Galerii EL. Zgłoszenia artystów do 30 kwietnia!

W dniach od 20 czerwca do 31 sierpnia w Galerii EL odbędzie się 27 Salon Elbląski. Już teraz zachęcamy do wysyłania zgłoszeń!

Elbląskie Salony przez 40 lat funkcjonowania stały się najpoważniejszą cykliczną propozycją artystyczną lokalnego środowiska plastycznego. Wystawy te gromadzą prace twórców uznanych i obecnych w kulturalnym pejzażu Elbląga od wielu lat, a także artystów, którzy dopiero wchodzą do zbiorowej świadomości elblążan. To także okazja do integracji elbląskiego środowiska artystycznego, które niejednokrotnie tylko podczas Salonu ma okazję do ujawnienia postaw twórczych. Uzupełnieniem niejako odbywającego się co 2 lata Salonu Elbląskiego jest także cykl kameralnych wystaw Elbląg Plastyczny.

Do udziału w Salonie zapraszani są stali bywalcy, ale także młodzi artyści środowiska elbląskiego, chcący zaprezentować się szerszej publiczności. Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja Regulaminu, wypełnienie i dostarczenie karty uczestnictwa oraz nadesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia zdjęć 3 prac, wykonanych w ciągu ostatnich 2 lat.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką (malarstwo, rzeźba, tkanina, grafika, rysunek, fotografia, techniki własne i mieszane, instalacje). Prace zostaną poddane ocenie komisji, która do 15 maja wybierze te, które zaprezentowane zostaną podczas letniej wystawy.

Regulamin 27 Salonu Elbląskiego

Karta zgłoszeniowa

(źródło: Galeria EL)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%