› bieżące
06:52 / 28.04.2013

28-metrowa zjeżdżalnia w Nowej Holandii. To będzie wielki park rozrywki

28-metrowa zjeżdżalnia w Nowej Holandii. To będzie wielki park rozrywki

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Zoo, ścieżka edukacyjna, osada wikingów, plac zabaw, tramwaj wodny, punkty gastronomiczne. Wszystko w jednym miejscu z gwarancją udanej zabawy dla całej rodziny. W czasie majówki rusza Nowa Holandia Rodzinny Park Rozrywki. Specjalna atrakcja to Lew Gigant – największa na świecie 28-metrowa zjeżdżalnia. To trzeba zobaczyć. Wielkie otwarcie już w środę 1 maja.

Takiej frajdy dzieci w naszym mieście jeszcze nie miały. Od środy 1 maja rusza Nowa Holandia – Rodzinny Park Rozrywki z największą na świecie zjeżdżalnią, ścieżką edukacyjną, zoo, wypożyczalnią sprzętu wodnego, rejsami tramwajem wodnym i punktami gastronomicznymi. Wszystko tylko 10 minut od centrum Elbląga, na obwodnicy miasta przy stacji benzynowej Shell.

- Zapraszamy do nas na kilka godzin wspólnego, rodzinnego odpoczynku i prawdziwe emocje na zjeżdżalni Lew Gigant. Od majówki czekają na Państwa punkty gastronomiczne i nasze atrakcje przygotowane na pierwszy sezon Rodzinnego Parku Rozrywki. Proszę nie zapomnieć o aparatach fotograficznych, widok roześmianych dzieci zjeżdżających z 28-metrowej zjeżdżalni będzie wspaniałą pamiątką z pierwszej wizyty w naszym Parku - informuje Marcin Maj, menadżer Rodzinnego Parku Rozrywki na Nowej Holandii. - Oprócz lwa giganta i placu zabaw na gości parku czekają także nowi mieszkańcy zoo m.in. wielbłąd, kangury, jaki, osły, lamy, kozły, owce, kozy i egzotyczne ptaki. Spacerując po nowej ścieżce edukacyjnej, korzystając z wypożyczalni sprzętu wodnego czy rejsu statkiem spędzą Państwo wolny czas w czasie majówki ciekawie z gwarancją udanej zabawy dla najmłodszych.

- Chcemy go rozbudować na rodzinny park rozrywki. Prace ruszają na wiosnę tego roku. Dziś trudno oszacować koszt i czas realizacji inwestycji – mówi Tomasz Zalewski, członek zarządu REA Group. Firma jeszcze w tym roku chce zagospodarować kolejne 10 hektarów swojej działki przy obecnej Nowej Holandii. 28-metrowa dmuchana zjeżdżalnia już stoi. Kolejnym krokiem ma być budowa Osady Truso. Działka jest uzbrojona we własną sieć kanałów pomiędzy Jeziorem Drużno i Kanałem Elbląskim, o łącznej długości ok. 12 km. Dzięki niej niedługo będzie można podróżować statkiem.

Jak udało nam się dowiedzieć, 28 metrową zjeżdżalnię właściciele Nowej Holandii będą chcieli zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa zjeżdżalnia pneumatyczna na świecie.
 

14
0
oceń tekst 14 głosów 100%

Powiązane artykuły

Disneyland z Osadą Truso i największą na świecie zjeżdżalnią pod Elblągiem

23.02.2013 komentarzy 9

Już wkrótce Nowa Holandia pod Elblągiem zmieni się nie do poznania. Jak informuje Puls Biznesu, ma tam powstać replika Osady Truso, park rekreacyjny oraz...

Zdjęcia ilość zdjęć 23