› poradnik
09:12 / 13.07.2018

3 artykuły, które muszą znaleźć się w Twoim samochodzie

3 artykuły, które muszą znaleźć się w Twoim samochodzie

Każda podróż samochodem to wyzwanie. Wymaga od kierowcy, aby miał oczy dookoła głowy, uważał na bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników ruchu drogowego. A do tego dochodzi konieczność znajomości zarówno terenu, jak i samego auta. Choć najważniejsze są odpowiednie umiejętności i przygotowanie do drogi, nieraz można pomóc sobie, wyposażając samochód w parę przydatnych produktów. Dzięki nim zminimalizujesz ryzyko tego, że coś w podróży Cię zaskoczy.

Nawigacja GPS
 

Bez mapy ani rusz. A że czasy dawno się zmieniły i nie musimy już wozić ze sobą ciężkich atlasów drogowych, wystarczy jeden mały ekran. Czasem wybierzemy smartfon, a czasem sięgniemy po profesjonalną nawigację GPS przeznaczoną specjalnie do auta czy motocyklu. Przewaga aplikacji nawigacyjnych nad tradycyjnymi mapami jest ogromna. Przede wszystkim urządzenie samo wybierze dla nas najlepszą trasę, kierując się naszymi preferencjami – czy zależy nam na przejeździe jak najszybszym, jak najkrótszym, czy jak najtańszym. Poza tym mapy w telefonie czy nawigacji są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu nie zaskoczy nas żaden remont, korek czy niespodziewany rozjazd.

Więcej informacji na: wasserman.eu

Prostownik samochodowy
 

Choć współczesne samochody są coraz bardziej odporne na trudne warunki atmosferyczne, większość kierowców stanie kiedyś w obliczu problemu, jakim jest rozładowany akumulator. Wystarczy zapomnieć o włączonych światłach bądź zostawić grające radio na zbyt długo, a silnik nie odpali. Wtedy często jedynym ratunkiem pozostaje prostownik samochodowy. Podłączamy go do wyjętego akumulatora: czerwonym kablem do bieguna dodatniego, a czarnym do ujemnego. Dzięki temu jesteśmy w stanie sami naładować baterię i uruchomić silnik. Prostownik przyda się szczególnie wtedy, gdy jeździmy rzadko, na krótkich trasach lub nasze auto wyposażone jest w wiele zaawansowanych elementów elektronicznych.

art2a.jpg

Kamery cofania
 

W nowoczesnych samochodach kamery cofania to już standard. Pozwalają dokładnie zobaczyć, co znajduje się za autem, i ostrzegają, gdy pojazd znajdzie się zbyt blisko jakiegoś obiektu. Co jednak w przypadku, jeśli w starym modelu samochodu nie mamy takiego udogodnienia? W każdej chwili możemy je dodać! Dziś kamery cofania można zakupić osobno i zamontować na przykład w ramce tablicy rejestracyjnej. Na rynku dostępne są również kamery, których wyświetlacze znajdują się w lusterkach. To tani i prosty sposób na to, by ułatwić sobie manewr wycofywania i parkowania.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%