› bieżące
10:57 / 03.02.2015

4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem i Dzień Otwarty w NFZ

4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem i Dzień Otwarty w NFZ

4 lutego br. przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Tego dnia w siedzibach NFZ w całym kraju, oraz delegaturach będą działały specjalne punkty informacyjne, w których każdy będzie mógł się dowiedzieć wszystkiego na temat zasad funkcjonowania pakietu onkologicznego.

- W Oddziale w Olsztynie, a także w Delegaturach w Elblągu i Ełku - w godz. 8.00-16.00 - zainteresowani pacjenci będą mogli pozyskać informacje dotyczące prowadzonych przez NFZ profilaktycznych programów onkologicznych (mammografia i cytologia), a także szybkiej ścieżki onkologicznej - mówi Magdalena mil, rzecznik prasowy Warmińsko - Mazurskiego Oddziału NFZ w Olsztynie. Tu warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2015 r. pacjenci z podejrzeniem nowotworu są leczeni w ramach szybkiej terapii onkologicznej. Co to oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim to, że w znacznym stopniu skraca się czas diagnostyki i leczenia, poprzez sprawne poprowadzenie pacjenta przez kolejne etapy terapii - wyjaśnia rzeczniczka. W trakcie Dnia Otwartego do dyspozycji pacjentów będą specjaliści, którzy postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wyjaśnić wątpliwości, czyli kto może skorzystać z pakietu onkologicznego, jak otrzymać kartę pacjenta, jaką rolę pełni lekarz rodzinny w diagnostyce onkologicznej, a także które ośrodki realizują pakiet onkologiczny.

Ponadto w trakcie Dnia Otwartego wszyscy chętni będą mieli możliwość dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja w bazie, która będzie miała miejsce w Oddziale w Olsztynie, daje szansę na powrót do zdrowia osobom chorym na ostrą białaczkę szpikową, potocznie nazywaną rakiem krwi.

Jeśli więc masz wątpliwości, chcesz zasięgnąć informacje u źrodła, warto skorzystać i przyjść 4 lutego do siedziby Delegatury Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Elblągu przy ul. Bema 18. Od godziny 8.00 do godz. 16.00 pracownicy Funduszu będą do naszej dyspozycji.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%