› bieżące
12:46 / 31.03.2021

5 najlepszych preparatów do czyszczenia i konserwacji podłóg drewnianych

5 najlepszych preparatów do czyszczenia i konserwacji podłóg drewnianych

Podłogi wykonane z drewna mają szczególne wymagania pielęgnacyjne. Należy czyścić je i konserwować z należytą starannością bo tylko wtedy mają szansę pozostać przez długi czas piękne i solidne. W tym wpisie przedstawiamy Ci 5 różnych preparatów, które skutecznie usuwają zabrudzenia, a przy tym nie uszkadzają nawierzchni.

Do czyszczenia podłóg drewnianych możesz wybrać preparaty uniwersalne, ale nie zawsze będziesz zadowolony z efektu, jaki dają. Znacznie lepiej (i bezpieczniej) jest wybierać produkty czyszczące do drewna, paneli lub powierzchni drewnopodobnych. Zapewniają one skuteczne, choć delikatne usuwanie zabrudzeń, a przy tym piękny połysk i zabezpieczenie przed ścieraniem. Oto nasz top 5!

1. Preparat olejowy do odświeżania podłóg drewnianych Wood Refresher

Środek jest przeznaczony do kompletnej konserwacji podłóg  drewna. W swoim składzie zawiera woski i oleje, a ich kompozycja pozwala na skuteczne zabezpieczenie nawierzchni przed zniszczeniem. Doskonale radzi sobie z pielęgnacją podłóg zniszczonych, wykonanych z twardego dębu i egzotycznego bambusa.

2. Płyn do codziennego mycia paneli podłogowych

Laminet jest przeznaczony do mycia podłóg drewnianych, w tym parkietu lakierowanego. Jest delikatny dla ich powierzchni i pięknie pachnie. Podczas mycia nie pozostawia nieestetycznych smug. Jest antypoślizgowy, co potwierdzają spełnione normy DIN 18032-02.

3. Produkt do ogólnej konserwacji i pielęgnacji podłóg drewnianych Wood Care

Wood Care to kolejny godny polecenia produkt, który odznacza się wysoką skutecznością oraz wydajnością w myciu posadzek drewnianych. Wystarczy jedno przetarcie, aby podłoga była umyta, wyczyszczona, wypielęgnowana. Dzięki jedwabistej warstwie zewnętrznej posadzka efektownie lśni, prezentuje się świeżo i pięknie przez długi czas.

4. Produkt do gruntownego czyszczenia podłóg drewnianych Wood Strip

Gruntowne czyszczenie podłóg drewnianych z wykorzystaniem preparatu Wood Strip gwarantuje bardzo dobre rezultaty. Sięgnij po niego, kiedy zajdzie potrzeba gruntownego oczyszczenia posadzki mocno zabrudzonej, np. po remoncie, przeprowadzce lub wylaniu wina. Środek jest tym lepszy, że może być stosowany również do mycia mebli ogrodowych czy desek tarasowych – zarówno ręcznie jak i mechanicznie przy pomocy maszyn sprzątających.

5. Emulsja z naturalnymi olejkami do pielęgnacji olejowanych powierzchni drewnianych Wood Oil Care

Emulsja Wood Oil Care dobrze radzi sobie z czyszczeniem i zabezpieczaniem powierzchni drewnianych. Produkt ma w swoim składzie świeże oleje, które zapewniają piękny zapach i wysoką skuteczność sprzątania. Można sięgnąć po niego, aby odświeżyć posadzki lub zakonserwować te niezabezpieczone wcześniej. Efekt? Drewniana podłoga będzie chroniona przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, a jej faktura, czyli naturalne sęki i słoje efektownie wyeksponowana.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%