› zapowiedzi
09:34 / 28.03.2013

58 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zgłoszenia już tylko do piątku

58 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zgłoszenia już tylko do piątku

Już tylko do piątku "Światowid" czeka na zgłoszenia do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy chętni zmagać się będą w turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa oraz teatrów jednego aktora.

To 58. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatami tej rywalizacji było w przeszłości wielu znanych dziś polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Organizatorem konkursu jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. W konkursie może wziąć udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Przegląd rejonowy odbędzie się 13 kwietnia o godz. 12.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. W eliminacjach rejonowych mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli z następujących miejscowości: Elbląg, Frombork, Tolkmicko, Młynary, Milejewo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Rychliki, Pasłęk, Godkowo, Braniewo, Lelkowo, Płoskinia, Wilczęta, Pieniężno. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 29 marca.

Konkurs zostanie przeprowadzony w formie czterech odrębnych turniejów:

TURNIEJ RECYTATORSKI TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA” TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

Regulamin konkursu rejonowego oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Konkursy oraz www.tkt.art.pl Wypełnione formularze należy dostarczyć do CSE „Światowid” (pokój 38 a – I piętro), wysłać pocztą elektroniczną ( email: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl), faxem (nr 55 611 20 60) lub na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Plac Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg

Do przeglądu wojewódzkiego zostanie zakwalifikowanych: do 3 recytatorów w Turnieju recytatorskim, 1 wykonawca w Turnieju wywiedzione ze słowa, w Turnieju teatrów jednego aktora - 1 wykonawca oraz 1 dodatkowy (przesyłając taśmę video z realizacją jego spektaklu na adres Zarządu Głównego TKT), w Turnieju poezji śpiewanej - 1 wykonawca oraz 3 dodatkowych (przesyłając taśmę z rejestracją ich prezentacji na adres organizatora spotkania finałowego).

Wszelkie pytania można kierować pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%