09:20 / 26.09.2013

6 medali elbląskich karateków na Mistrzostwach Świata

Przez trzy dni ( 21-23.09.2013 r.) 800 zawodników z 18 państw i 46 klubów walczyło o tytuły na Mistrzostwach Świata w karate Shotokan FSKA , które odbyły się w Żukowie. Z Elbląga wystartowało 11 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, łącznie zdobyli 6 medali.

Kategoria kadetów starszych/17-18lat/ – kumite drużynowym kadetów starszych - złoty medal/Patryk Hassa, Bartosz Tworkowski/ - kumite kadetek starszych/17-18lat/ - złoty medal /Sylwia Misiak/

Kategoria senior- kumite kobiet + 65 kg - Patrycja Grześkowiak- złoty medal kumite kobiet –open - Patrycja Grześkowiak - złoty medal kumite mężczyzn+85kg -Tomasz Kundzicz - brązowy medal

Wielkim wydarzeniem turnieju był start trenera ANDREXU – Jana Zamojcina VI dan ,który spróbował swoich sił na macie, w efekcie czego pokonał 18 zawodników i jako jedyny Polak w swojej kategorii wiekowej - zdobył srebrny medal. Elbląski klub ANDREX zajął 15 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Shotokan FSKA.

Na otwarciu MŚ obecna była Pani Minister Sportu Joanna Mucha. Młodzi zawodnicy oraz ich trener są bardzo zadowoleni ze swoich wyników. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: UM Elbląg