› bieżące
14:32 / 03.02.2014

600 tysięcy i ciągle rośnie. Na ile zostaną wycenione straty w Szkole Muzycznej?

600 tysięcy i ciągle rośnie. Na ile zostaną wycenione straty w Szkole Muzycznej?

fot. Konrad Kacprzak

Trwa wycena szkód spowodowanych pożarem w Zespole Szkół Muzycznych w Elblągu. Jak informuje dyrekcja szkoły – na razie wiadomo, że same fortepiany były warte 600 tys. złotych. Cały czas dochodzą jednak nowe szacunki, które zwiększają te straty.

Straty wywołane pożarem są ogromne. Chociaż część zniszczeń uda się naprawić to nic nie przywróci pamiątek historycznych oraz cennych zabytkowych instrumentów. Od lat były one dla uczniów szkoły nie tylko przedmiotami do ćwiczeń, były historią oraz tworzyły pewnego rodzaju klimat szkoły. Instrumenty miały swoje imiona, uczniowie i nauczyciele mieli do nich sentyment.

Ponadto zniszczeniu uległa sala koncertowa oraz część już remontowanych pomieszczeń. Modernizacja szkoły trwała od lutego ubiegłego roku. Prace miały zakończyć się już w czerwcu br. Niestety pożar będzie miał znaczący wpływ na harmonogram przeprowadzanego remontu. Jeszcze nie wiadomo jak długo potrwa. Będzie można to określić po oględzinach oraz analizach raportów wszystkich pracujących na miejscu jednostek. Chociaż modernizacje planowano zakończyć już dwa miesiące przed terminem, to w związku z zaistniałymi wydarzeniami termin ulegnie zmianie.

Przypominamy, że w wyniku pożaru w Szkole Muzycznej do którego doszło 18 stycznia br. uległa zniszczeniu znaczna część budynku. Chociaż przyczyny nie są jeszcze znane, to wiadomo, że skutki znacząco wpłyną na prace placówki. Sprawa badana jest pod wieloma wątkami. Przesłuchiwani są świadkowie oraz pracownicy szkoły.


W najbliższym czasie firma SKANSKA dokładnie oszacuje straty materialne spowodowane pożarem.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%