› bieżące
11:48 / 03.12.2012

7 pijanych kierowców przez cały weekend. Rekordzista miał 2 promile alkoholu

7 pijanych kierowców przez cały weekend. Rekordzista miał 2 promile alkoholu

Siedmiu nietrzeźwych kierujących, 206 zrealizowanych interwencji, 31 osób przewiezionych do wytrzeźwienia w Pogotowiu Socjalnym oraz 580 osób wylegitymowanych - tak przedstawia się bilans minionego weekendu „okiem” elbląskich policjantów.

Policjanci z prewencji skontrolowali także ponad 70 pojazdów i sprawdzili pod kątem kradzieży 36 telefonów komórkowych. Od piątku do niedzieli zatrzymano łącznie 7 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 2 promile alkoholu.

- Sytuacja ta miała miejsce w minioną sobotę w Pasłęku. Policyjny patrol ruchu drogowego przy ul. Jagiełły zatrzymał do kontroli osobowego opla. Kierujący nim 24-letni Krzysztof B. nie był trzeźwy. To policjanci zauważyli od razu. Wynik późniejszego badania wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejne badanie po pół godzinie wykazało, że poziom alkoholu utrzymuje się i nie spada. Oznacza to, że kierujący wsiadł za kierownicę chwilę po tym jak odstawił kieliszek – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Mężczyzna nie miał prawa jazdy. Teraz odpowie za jazdę samochodem po pijanemu oraz kierowanie bez uprawnień. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%