› policja
09:11 / 14.03.2019

83-latek oskarżony o wypadek, w którym zginęły dwie osoby

 83-latek oskarżony o wypadek, w którym zginęły dwie osoby

fot. Policja w Gdyni

83-letni mężczyzna wymusił pierwszeństwo przejazdu. Zginęły dwie osoby. Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała akt oskarżenia przeciwko kierowcy do sądu.

2 czerwca ubiegłego roku w późnych godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu Alei Zwycięstwa i ulicy Stryjskiej w Gdyni 83-letni kierowca prowadził mercedesa, skręcił w lewo nie udzielając pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi. Był to 22 letni mężczyzna, który aby uniknąć czołowego zderzenia skręcił w prawo, zahaczając  o przód  mercedesa.  Obróciło go w prawo i z dużą siłą  uderzył  w tył  stojącego w zatoce autobusu.

W Audi A3 znajdowało się   pięciu  młodych  mężczyzn. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosło  dwóch,  w tym 22 letni kierowca.  Trzy pozostałe osoby doznały licznych obrażeń ciała. Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że obrażenia te spowodowały u pokrzywdzonych naruszenie czynności narządów ich ciała na okres powyżej 7 dni

- informuje prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego kierowca mercedesa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił składania wyjaśnień. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Gdyni.

Jak wykazało śledztwo nie tylko starszy mężczyzna był winien.

Kierowca Audi A3 jechał z nadmierną prędkością, dochodzącą do 130 km/h. Nadto kierował pojazdem   będąc po wpływem  środka odurzającego w postaci marihuany.
Postępowanie  w tym zakresie zostało umorzone wobec śmierci sprawcy

- tłumaczy pani prokurator.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%