ABB przyzna studentom nagrody za najlepsze prace naukowe
W sumie 60 000 zł mogą zdobyć studenci, którzy zgłoszą prace naukowe do konkursu organizowanego przez międzynarodowy koncern ABB. W konkursie mogą wziąć udział obronione w tym roku prace licencjackie, magisterskie oraz doktoranckie, dotyczące m.in. automatyki, energetyki, procesów wytwarzania oraz technologii inżynierskiej i informatycznej, napisane w języku polskim lub angielskim.
Wyjść naprzeciw innowacji Innowacyjność, nowoczesność, oryginalność – takich wartości poszukuje w pracach naukowych, które zostaną zgłoszone do konkursu, jury koncernu ABB, firmy znanej z nowatorskich rozwiązań, znajdujących zastosowanie przy wytwarzaniu jej produktów oraz z prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie energetyki i automatyki. Dyrektor Centrum Badawczego ABB oraz Prezes Zarządu ABB Sp.z o.o. postanowili wesprzeć młodych ludzi i ufundowali nagrody dla polskich studentów, którzy stworzyli najbardziej odkrywcze prace naukowe.
Jest o co walczyć. O zdobycie nagrody głównej w wysokości 30 000 zł oraz dwóch wyróżnień (każde po 15 000 zł) mogą ubiegać się wszystkie osoby, które napisały prace inżynierskie, magisterskie czy doktorskie z dziedzin takich jak: elektroenergetyka, automatyka i diagnostyka przemysłowa, energoelektronika, inżynieria i zarządzanie procesami wytwarzania, zaawansowane technologie i systemy inżynierskie, technologie i systemy informatyczne oraz nanotechnologia i inżynieria materiałowa w zastosowaniach przemysłowych.
W Konkursie o Nagrodę ABB mogą wziąć udział prace napisane w języku polskim i angielskim, opracowane indywidualnie i zbiorowo na uczelniach z całego kraju. Udział w Konkursie to także szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej w ABB. Jednym z przykładów jest Mariusz Stosur, laureat drugiej edycji Konkursu o Nagrodę ABB, a obecnie pracownik Centrum Badawczego ABB w Krakowie.
Zwycięstwo w konkursie przyjąłem z dużym niedowierzaniem i ogromną radością, że niezależne gremium naukowców tak wysoko oceniło moją pracę. To był rok 2005 – wspomina Mariusz Stosur. - Po kilku miesiącach od rozdania nagród rozpocząłem pracę w ABB. Ludzie, których poznałem podczas konkursu, stali się moimi koleżankami i kolegami z pracy. Moja praca badawcza daje mi wiele satysfakcji, a przede wszystkim jej rezultaty są wykorzystywane w praktyce i przynoszą wymierne korzyści biznesowe. Jako naukowiec spełniam swoje marzenia – mówi Mariusz.
Jak się zgłosić?
I etap – zgłoszenia do 15.11.2015 r. Osoby chcące wziąć udział w Konkursie o Nagrodę ABB powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.abb.pl/konkurs i przesłać go wraz ze streszczeniem pracy zwykłą pocztą na adres Centrum Badawczego ABB w Krakowie (ul. Starowiślna 13A, 31-038 Kraków) lub pocztą elektroniczną na adres: konkurs@pl.abb.com do dnia 15.11.2015 r. Na kopercie lub w tytule wiadomości e-mail należy umieścić napis „KONKURS O NAGRODĘ ABB”. Na tym etapie praca nie musi być obroniona. Uczestnicy w liczącym maksymalnie 1000 słów streszczeniu powinni wykazać innowacyjność i oryginalny charakter zgłaszanej pracy. Laureaci I etapu zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej do dnia 31.12.2015 r. Lista Laureatów zostanie również opublikowana na stronie: www.abb.pl/konkurs
II etap – zgłoszenia do 31.01.2016 r. Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych 50 ze zgłoszonych prac. Uczestnicy zostaną o tym poinformowani za pośrednictwem poczty elektronicznej do dnia 31.12.2015 r., a do 31.01.2016 r. powinni przesłać obronioną już pracę w języku polskim i angielskim oraz wypełniony formularz na adres Centrum Badawczego ABB w Krakowie. Laureaci otrzymają wiadomość o przyznanej im nagrodzie do dnia 31.05.2016 r. Wyniki zostaną również opublikowane na stronie www.abb.pl/konkurs.
Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny tutaj.