08:55 / 27.04.2016

ABCD koszykarskim mistrzem Nati Basket Ligi

Dobiegły końca koszykarskie rozgrywki Nati Basket Ligi, prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zakończonym właśnie sezonie mistrzostwo Elbląga zdobyła drużyna ABCD, która w finale pokonała GM Psycho Basket.

Po siedmiu miesiącach rywalizacji, emocjonujących spotkań oraz zaciętej walki na boisku poznaliśmy koszykarskiego mistrza Elbląga Nati Basket Ligi. Po rundzie zasadniczej osiem najlepszych zespołów przystąpiło do rywalizacji w fazie play off. Na tym etapie rozgrywek najlepiej poradziły sobie ekipy GM Psycho Basket i ABCD, które spotkały się w wielkim finale. W obu meczach górą okazali się koszykarze ABCD i to oni zostali amatorskimi mistrzami Elbląga w sezonie 2015/2016.

Nim jednak kibice obejrzeli finał rozegrane zostało spotkanie o brązowe medale w którym Atrakcyjne Klemensy zmierzyły się z ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano. W pierwszym meczu obu drużyn lepsze okazały się Atrakcyjne Klemensy zwyciężając 68:58. W rewanżu ER-DJE-TJE od początku zabrało się za odrabianie strat i po pierwszej kwarcie prowadziło 15:12. Sytuacja zmieniła się w kwarcie drugiej, którą Atrakcyjne Klemensy wygrały 11:6 i po pierwszej połowie meczu prowadziły 23:21. Także w drugiej odsłonie meczu na boisku dominowały Atrakcyjne Klemensy. Wprawdzie w ostatniej kwarcie byli gorsi o trzy punkty, ale wcześniej uzyskana przewaga pozwoliła dowieźć wygraną do końca meczu. Atrakcyjne Klemensy ostateczne zwyciężyły 47:45 i tym samym zdobyły brązowe medale.

Po walce o trzecie miejsce przyszedł czas na wielki finał w którym GM Psycho Basket zmierzyło się z ABCD. Po pierwszym meczu finałowym w zdecydowanie lepszych nastrojach byli koszykarze ABCD, którzy do rewanżu przystępowali z 22 punktową przewagą. Drugi i zarazem decydujący pojedynek od mocnego uderzenia rozpoczął Psycho Basket, po pięciu minutach prowadził 7:1, a pierwsza kwarta zakończyła się ich wygraną 14:5. Wówczas wydawało się, że losy złotych medali nadal nie są przesądzone. Tymczasem w drugiej kwarcie nastąpiła metamorfoza koszykarzy ABCD, którzy wygrali tę partię 18:9 i do przerwy mieliśmy remis 23:23. Psycho Basket starał się jeszcze zachować cień szansy na złoto w kwarcie trzeciej, wygranej 16:11, ale to, co wydarzyło się w ostatniej partii meczu przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich kibiców. ABCD wygrało czwartą kwartę 20:3 i cały mecz 54:42.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek Nati Basket Ligi i wręczenie nagród. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary oraz medale. Natomiast nagrody rzeczowe trafiły do najlepiej punktujących zawodników sezonu. W tym roku najlepszym strzelcem ligi, na podstawie statystyk z rundy zasadniczej, został Michał Januszczyk z zespołu Amatorzy, który przełamał sześcioletnią hegemonią Radosława Prusaka. Natomiast najlepiej rzucającym graczem za trzy punkty został Łukasz Korzeniowski z zespołu Atrakcyjne Klemensy. Na kolejny sezon Nati Basket Ligi organizatorzy zapraszają miłośników koszykówki we wrześniu. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Nati Basket Liga.

Mecz finałowy:

GM Psycho Basket - ABCD 42:54

Psycho Basket: Kacper Jastrzębski 14, Jacek Gwiazdowski 11 (1x3), Dariusz Kosecki, Mateusz Iwański 6 (1x3), Przemysław Magrian 2, Hubert Konrad, Dawid Nowakowski 9, Dawid Tyburski.

ABDC: Marcin Szałaś 3 (1x3), Igor Bunda 7, Michał Grajewski 2, Dominik Pawlak 11, Tomasz Iwanicki, Dariusz Lipowski 8, Sebastian Gliński 13 (1x3), Rafał Brzozowski 7, Mariusz Iwanicki 2, Jarosław Szymanowski 1.

o 3 miejsce:

Atrakcyjne Klemensy - ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano 47:45

Atrakcyjne Klemensy: Jarosław Jakubów 10 pkt., Piotr Prokurat 13 (3x3), Łukasz Korzeniowski 9 (1x3), Damian Karhut, Kamil Pożarycki 11, Grzegorz Czarnul 4.

ER-DJE-TJE: Daniel Korwel, Aleksander Klonowski 9 (1x3), Bartosz Zbaraszewski 9 (1x3), Adam Bogorodź 6, Krzysztof Bałdyga, Marcin Krakowski 9 (1x3), Paweł Wróbel 6, Dominik Karpiński 6.