› inwestycje
11:55 / 15.06.2012

Aby piesi nie potykali się na nierównościach. Miasto remontuje chodniki

Aby piesi nie potykali się na nierównościach. Miasto remontuje chodniki

fot. Rafał Kadłubowski

Zapadnięte, nierówne, spękane i wystające płyty chodnikowe, na których nie trudno o potknięcie lub wywrotkę. Tak wygląda większość ciągów pieszych poza centrum miasta. Elbląski magistrat wziął się za odnowę wytypowanych wcześniej odcinków chodników. Wyremontowano już m.in. nawierzchnie odcinków chodników przy ulicach: Agrykola, Kajki i Kościuszki.

Od początku kwietnia Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Elbląga, z którym miasto podpisało umowę na odnowę chodników, wykonało już remonty na poszczególnych odcinkach ulic: Kościuszki (strona wschodnia od budynku nr 36 do nr 50 oraz od ronda do ul. Toruńskiej), Agrykola, Szkolnej, Wyżynnej (od ul. Bema do granicy terenu szkoły), Sadowej (schody), 1 Maja (w czterech miejscach), Sochaczewskiej, Chocimskiej (strona wschodnia przy ogrodzeniu szkoły) oraz na całej długości Kajki.

W następnej kolejności planowane są jeszcze odnowy nawierzchni całych szerokości chodników przy ulicach: Saperów (strona wschodnia, od ul. Ułańskiej do Bema łącznie z budową miejsc postojowych), Kopernika, Bażyńskiego, Asnyka.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 12