› bieżące
13:21 / 14.02.2013

Aby zastąpić stadion miejski, obiekt przy Skrzydlatej potrzebuje modernizacji

Aby zastąpić stadion miejski, obiekt przy Skrzydlatej potrzebuje modernizacji

fot. Konrad Kosacz

W tym roku ruszy od dawna zapowiadana modernizacja stadionu miejskiego przy ulicy Agrykola. Dla drużyn korzystających z obiektu, tegoroczna runda wiosenna będzie ostatnią rozgrywaną na jego murawie. Zakończenie prac modernizacyjnych przewidywane jest na wrzesień 2014 roku, do tego czasu główny gospodarz stadionu ma zostać przeniesiony do kompleksu sportowego przy ul. Skrzydlatej. Jednak również ten, aby sprawnie obsługiwać rozgrywki ligowe, potrzebuje rozbudowy. W związku z tym Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę niezbędnych robót projektowo-budowlanych.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie przebudowy i rozbudowy należącego do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stadionu na ulicy Skrzydlatej 1A. Prace budowlane będą dotyczyły zarówno wykonania urządzeń terenowych, jak i remontu w budynku klubowym.

Kompleks przy ulicy Skrzydlatej składa się obecnie z dwóch boisk, częściowo zadaszonej trybuny na 600 miejsc i budynku administracyjnego. Zakres planowanych prac przy urządzeniach terenowych obejmuje przede wszystkim budowę trybuny na minimum 400 miejsc, dzięki czemu liczba miejsc na obiekcie zwiększy się do minimum 1000. Ponadto na obiekcie przewiduje się: ułożenie chodników, montaż ogrodzeń, płotków, zabezpieczeń na słupy, polbruków, a także ustawienie obiektów modułowych, takich jak kasy.

Remont czeka również budynek klubowy. Aby zgodnie z planem można było przenieść do niego całe zaplecze administracyjno-socjalne z ulicy Agrykola, wykonane muszą być prace w zakresie termomodernizacji, elewacji, remontu pomieszczeń biurowych i socjalnych, instalacji c.o., instalacji sanitarnych oraz elektrycznych.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w przetargu modernizacja stadionu na ulicy Skrzydlatej musi zostać zrealizowana do 1 lipca 2013, a opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nie później niż 15 maja br. Jak mówi Elżbieta Gieda z Departamentu ds. Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu, inwestycja ta pozwoli na zabezpieczenie potrzeb elbląskich klubów piłkarskich na czas budowy nowej areny na Agrykola. Nie wiadomo jeszcze, czy ktoś poza Olimpią Elbląg przeniesie się na wyremontowany obiekt na Zatorzu. Ustalenia te są kwestią przyszłości. W chwili obecnej, zgodnie ze słowami wiceprezydenta Adama Witka, trwają prace dotyczące aspektu funkcjonalno-użytkowego. Na dalsze informacje musimy jeszcze poczekać.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%