› bieżące
11:58 / 02.12.2013

Adam Boros nowym trenerem Olimpii Elbląg

Adam Boros nowym trenerem Olimpii Elbląg

fot. Michał Libuda

Jak wcześniej informowaliśmy, trenerem OIimpii Elbląg został Adam Boros. Dziś w klubie oficjalnie ogłoszono taką informację. Jego asystentem będzie Dariusz Kaczmarczyk. 

W Olimpii Elbląg zmiana wizerunkowa. Od przejęcia klubu przez Prezesa Pawła Guminiaka rozpoczął się projekt, w którym zarząd potrzebował tylko kogoś, kto go poprowadzi. Tą osobą jest Adam Boros. Jego wizja klubu jest zbieżna z wizją prezesa i sztabu ludzi tworzących Olimpię.

Dotychczasowy trener Oleg Raduszko porozumiał się z Olimpią i nie będzie prowadził żadnego zespołu do końca sezonu.

- Chciałbym podziękować za zaufanie. To jest duże dla mnie wyzwanie. Olimpia to klub, w kórym się wychowałem. To moje środowisko. To będzie coś więcej niż tylko praca trenerska - mówi Boros - Klub chce stawiać na zawodników z Elbląga. To ważny kierunek. Zostały uporządkowane sprawy z przeszłości. Obserwowałem pracę z młodzieżą w Olimpii i wkład trenerów nie był doceniany. Widać jednak zmianę - dodaje.

 - Była kiedyś z propozycja z Olimpii jednak wówczas nie wyszło. Człowiek musi się najpierw wykazać jakimś sukcesem. Jestem zwolennikiem cierpliwej pracy, jak zarząd. Trzeba pracować przez większy okres by były efekty 

- Tym pierwszym etapem jest najbliższe półrocze. Chcemy się utrzymać. Te 5 punktów do najlepszej ósemki to jest dużo i mało. Konsultowałem się z Darkiem, zastanawiamy się nad tematem wzmocnień. Mamy dwa miesiące żeby  się dobrze poznać i zrozumieć. Moim marzeniem oprócz najważniejszego celu, jest to by zespół swoją grą sprawiał dużo satysfakcji zawodnikiom i kibicom.

Czy są plany wzmocnień zespołu? - Jak na razie jest za wcześnie aby rozmawiać o wzmocnieniach. Czy Tomek Wiercioch mógłby grać w Olimpii? To jest zawodnik na dobrym drugoligowym poziomie. Chcemy wszystkie decyzje podejmować wspólnie. Bez względu na to czy ktoś jest elblążaninem czy z poza regionu patrzymy na jego przydatnośc do zespołu. Chcemy wzmocnić przede wszystkim obronę. Kirił Raduszko to młody chłopak z potencjałem. Gdy będzie wyrażał chęć to będziemy z niego korzystać. - mówi trener.

Prezes Olimpii Elbląg ks. Paweł Guminiak podczas prezentacji trenera Adama Borosa, odniósł się do innych spraw związanych z klubem - Chcielibyśmy współpracować z lepszymi klubami takimi jak Zawisza Bydgoszcz. Toczą się rozmowy z Legią Warszawa na ten temat. Promowalibyśmy wzajemnie najlepszych zawodników. Były propozycje z różnych klubów odnośnie wzajemnej współpracy jednak nie skorzystaliśmy. - wyjaśnia Guminiak.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Powiązane artykuły

Adam Boros będzie trenerem w Olimpii? To przesądzone

26.11.2013 komentarzy 4

Czy znamy nowego trenera Olimpii Elbląg? Wydaje się, że tylko potrzebna jest oficjalna decyza zarządu w tej sprawie. Adam Boros rozstanie się z...

Adam Boros oficjalnie rozstał się z Barkasem

28.11.2013 komentarzy 2

Dotychczasowy trener Barkasu Tolkmicko Adam Boros rozstał się oficjalnie z klubem. Przeprowadził ostatnie zajęcia z zespołem. W Tolkmicku pracował od 2011 roku...