10:19 / 10.03.2014

ADAR lepszy od obrońcy mistrzowskiego tytułu

Coraz ciekawsza robi się sytuacja w Awangarda Volley Lidze, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Siatkarze Nauki Jazdy Adam, którzy bronią mistrzowskiego tytułu, tym razem musieli uznać wyższość ekipy ADAR Spedycja Międzynarodowa.

Pojedynek drugiej w tabeli Nauki Jazdy Adam z trzecią ekipą ADAR Spedycja międzynarodowa zapowiadał się w tym tygodniu, jako najciekawszy pojedynek w grupie drużyn rywalizujących o miejsca 1-6. I faktycznie, obie drużyny pokazały wysokie umiejętności, sporo ciekawych akcji i siatkówkę na naprawdę wysokim poziomie. Pierwsza, bardzo wyrównana partia, zakończyła się wygraną zespołu ADAR 25:22. Obrońcy mistrzowskiego tytułu o tym, że potrafią grać w siatkówkę przekonali wszystkich w drugim secie. Praktycznie od samego początku dominowali na boisku, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Ostatecznie gładko wygrali drugą partię 25:15. W trzecim secie ponownie lepsi okazali się siatkarze zespołu ADAR, którzy wygrali tę partię 25:23 i caly mecz 2:1. W drugim pojedynku grupy mistrzowskiej czwarty w tabeli KAM podejmował ostatnią drużynę z grupy 1-6, ekipę Sisley Volley Team I . To spotkanie nie było już tak wyrównane, co pokazują wyniki poszczególnych setów. Największy opór rywalowi drużyna Sisley Volley Team I stawiała w ostatnim secie, który zresztą przegrała 19:25. W dwóch pierwszych partiach KAM wygrał 25:17 i 25:16.

Wyniki grupy finałowej: Sisley Volley Team I – KAM 0:3 (17:25, 16:25, 19:25). Nauka Jazdy ADAM – ADAR Spedycja międzynarodowa 1:2 (22:25, 25:15, 23:25).

Równie ciekawie było w spotkaniach zespołów walczących o miejsca 7-12. Tu na pierwszy plan wysunął się pojedynek w którym prowadzący w tabeli KOLEX Hale zmierzył się z drugim Chill Out. I choć lider wygrał 3:0, to wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu wydarzeń na boisku. W każdej z trzech partii toczyła się wyrównana walka, jednak ostatecznie na koniec za każdym razem lepsi okazywali się siatkarze zespołu KOLEX. Wszystkie trzy sety zakończyły się takim samym wynikiem 25:18. Dzięki wygranej KOLEX umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. W drugim meczu zespołów walczących o miejsca 7-12 Sisley Volley Team II zmierzył się z Merkurym Elbląg. Dwa pierwsze sety padły łupem zespołu Sisley. Zdecydowanie bardziej wyrównana była trzecia partia, a o wygranej zadecydowała walka na przewagi. Więcej precyzji i cierpliwości na końcowe fragmenty meczu zachowali siatkarze Sisley Volley Team II, którzy wygrali seta 27:25 i cały mecz 3:0. Wyniki grupy o miejsca 7-12 KOLEX Hale stalowe – Chill Out 3:0 (25:18, 25:18, 25:18). Merkury Elbląg – Sisley Volley Team II 0:3 (17:25, 20:25, 25:27).

Informacje o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.