› bieżące
15:50 / 19.09.2019

Akcja „Pierwszy dzwonek" powoli dobiega końca

Akcja „Pierwszy dzwonek

fot. Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 Miejskie Centrum Wolontariatu zorganizowało akcję „Pierwszy dzwonek", która ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży z placówek:

  • Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza w Elblągu,
  • Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu
  • Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza "Samodzielne Mieszkanie" w Pasłęku
  • Placówki Opiekuńczo- Wychowawcza „ Zakątek" w Zielonce Pasłęckiej

We współpracy z koordynatorami ze Szkolnych Klubów Wolontariatu w Elblągu, Gronowie Górnym, Żurawcu oraz instytucjami (Tolkmicko), osobami prywatnymi udało się zebrać artykuły szkolne, które przydadzą się nie tylko na początku, ale również i w ciągu całego roku szkolnego wszystkim wychowankom wspomnianych placówek. Akcja zaangażowała setki osób, które otworzyły serca, dzieląc się z najbardziej potrzebującymi.

Zbiórkę rozpoczęliśmy z początkiem września i trwała do 18 września. Zostaliśmy zasypani prezentami- dosłownie! Wszystkie zgromadzone artykuły szkolne zliczamy, a następnie dzielimy  na te cztery  wyjątkowe Domy.

Zebrane rzeczy zostaną  oficjalnie przekazane w sobotę o godz. 10:00 do DPS na ul. Kasprzaka oraz w przyszłym tygodniu (Dom Dziecka w Elblągu oraz Placówki Opiekuńczo- Wychowawcze w Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej).

Laura Mickiewicz, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 7