› zdrowie i uroda
17:40 / 04.04.2019

Akcja „Pola Nadziei”, piknik rodzinny w Bażantarni i II Bieg Nadziei już wkrótce

Akcja „Pola Nadziei”, piknik rodzinny w Bażantarni i II Bieg Nadziei już wkrótce

fot. Marcin Mongiałło

Hospicjum Elbląskie akcję "Pola Nadziei" organizuje od 2004 roku. W tym roku będzie jej towarzyszył II Bieg Nadziei. Kwesta na ulicach i na terenie wybranych elbląskich sklepów odbędzie się 27 kwietnia (sobota), natomiast 28 kwietnia (niedziela) wystartuje II Elbląski Bieg Nadziei. Tego samego w Bażantarni będzie miał miejsce piknik rodzinny. Wydarzeniom tym będzie towarzyszyła zbiórka środków na rzecz Hospicjum Elbląskiego. 

W tym roku potrzeby są duże. Marzeniem dyrektor placówki dr Wiesławy Pokropskiej jest rozbudowa Hospicjum Elbląskiego – w planach jest wybudowanie skrzydła przeznaczonego dla pacjentów pobytu dziennego. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. 

Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego, fot. Marcin Mongiałło Elblag.net

W październiku sadzi się żonkile w wielu miejsach na świecie, wiosną się je ścina i rozdaje się ludziom jako symbol nadziei. 

 

W tym roku patronat honorowy nad naszą akcją objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg Mariusz Potoczny.

 

Oprócz uwrażliwiania i pokazywania, że zawsze jest nadzieja. 27 kwietnia będziemy także zbierać pieniądze na rzecz Hospicjum Elbląskiego na terenie miasta oraz w sklepach E.Leclerc, Kaufland, Centrum Handlowe Ogrody. 28 kwietnia odbędzie się II Bieg Nadziei oraz rodzinny piknik w Bażantarni. 12 maja wolontariusze będą kwestować przy parafiach w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Jarnołtowie, Błudowie, Gronowie Elbląskim, Zwierznie i Jeziorze. Prawdopodobnie w akcję włączy się również parafia w Tolkmicku. 25 kwietnia gościem specjalnym będzie Piotr Pogon, który od lat zmaga się z chorobą nowotworową. Był poddawany wielu operacjom a na jego ciele znajduje się ponad 100 szfów. (...) Piotr jest świtenym sporotwcem. Biegał po kenijskiej sawannie, ulicach Nowego Jorku i Tokio,  przebiegł maratony, ultramaratony, brał udział w ekstremalnym maratonie Ironman
 

– poinformowała Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego. 

Spotkanie autorskie z Piotrem Pogonem pt. „Zachwyt każdym oddechem” odbędzie się 25 kwietnia w Bibliotece Elbląskiej (początek o godz. 17:00).

Organizatorami II Biegu Nadziei są: Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Biegacze wystartują 28 kwietnia o godz. 11.00 spod hospicjum przy ul. Toruńskiej. Odbędzie się bieg gówny na dystansie 11 km oraz krótszy bieg na dystansie 5,5 km. Na ukończenie obu biegów wyzanczony jest taki sam czas: 1 godzina 40 minut. 

W tym roku odbędzie się już bieg profesjonalny, z pomiarem czasu, z nagrodami, z tym wszystkim, co lubią zawodnicy walczący o tytuły  

– poinformował nas Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni. 

Zachącamy również do zapisów dzieci. Oprócz biegu głównego mamy również mały Bieg Nadziei na dystansie 5,5 km. Odbędzie się w okolicy dużej polany w Bażantarni na różnych dystansach, w zależności od tego z jakimi dziećmi będziemy mieli do czynienia. Każde dziecko znajdzie dla siebie odpowiedni dystans. Dla wszystkich, którzy będą chcieli mieć pamiątkową koszulkę jest możliwość zapisania się i otrzymania jej za niewielką opłatą 10 złotych. Zachęcamy do zapisywania się i opłacania kwoty wyższej niż jest podana (30 zł), dlatego że środki, które wpłyną jako opłata startowa, zostaną przekazane na fundusz, który wesprze prace związane z planowaną rozbudwą Hospicjum Elbląskiego. Patrząc po liście startwowej widzimy, że jest sporo osób, które wpłacają więcej. Dzieci startują za darmo, ale też widzimy, że rodzice zapisujący dzieci wpłacają na konto pieniądze. Są to różne kwoty, ale jest to fajne, bo dowodzi tego że chcemy się bawić, ale chcemy także pomagać   

– dodał Sznaza.

Obecnie do biegu zapisanych jest już ponad 70 osób – 50 do biegu głównego (11 km) oraz 21 osób do biegu dodatkowego (5,5 km). Nie warto odkładać zapisu na ostatnią chwilę, gdyż lista startowa jest ograniczona do 300 osób i może się okazać, że zabraknie dla nas miejsca. 

Bieg główny na dystansie ok. 11 km odbędzie się na trasie: ul. Grudziądzka, ul. Chrobrego, ul. Sybiraków, ul. Marymoncka, ul. Kościuszki, ul. Chrobrego, ul. Grudziądzka (1 pętla), ul. Chrobrego, ul. Sybiraków, ul. Marymoncka, ul. Kościuszki, ul. Chrobrego, polana główna w Bażantarni przy ul. Sybiraków (2 pętla).

Bieg dodatkowy na dystansie ok. 5,5 km odbędzie się na trasie: ul. Grudziądzka, ul. Chrobrego, ul. Sybiraków, ul. Marymoncka, ul. Kościuszki, ul. Chrobrego, ul. Grudziądzka ul. Chrobrego, polana główna w Bażantarni przy ul. Sybiraków (1 pętla).

Mały Bieg Nadziei odbędzie się w Bażantarni na polanie przy ul. Sybiraków.

Zapisać do II Biegu Nadziei możecie się za pośrednictwem poniższej strony internetowej:

https://elektronicznezapisy.pl/event/3585/strona.html

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

„Zachwyt każdym oddechem” – spotkanie z Piotrem Pogonem

24.04.2019

"Gdyby ktoś, po operacji resekcji płuca, powiedział mi że za kilka lat zobaczę świat z najwyższych szczytów Afryki i Ameryki Płd.; przebiegnę...