› policja
11:38 / 24.09.2012

Akcje „prędkość” oraz „alkohol”. Rekordzista miał prawie 2 promile alkoholu

Akcje „prędkość” oraz „alkohol”. Rekordzista miał prawie 2 promile alkoholu

Podczas minionego weekendu elbląscy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących, a także skontrolowali 260 pojazdów. Policjanci z ruchu drogowego wspólnie ze Strażą Graniczną oraz Strażą Miejską przeprowadzili działania pod nazwami „prędkość” oraz „alkohol”.

- W wyniku pierwszych ujawniono ponad 60 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, natomiast efektem działań „alkohol” jest liczba 11 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

W okolicach Pasłęka na drodze z Kątów do Buczyńca patrol Straży Miejskiej zatrzymał do kontroli Zbigniewa P., który kierował motorowerem romet. Mężczyzna jechał „zygzakiem”. Badanie alkotestem wykazało, że w jego organizmie jest 1,9 promila alkoholu. Mężczyzna dalej już nie pojechał, teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W Pasłęku wczoraj zatrzymano także Piotra J. Mężczyzna kierował vw transporterem i jechał ulicą Westerplatte. Problem był jednak w tym, że nie miał on uprawnień do kierowania autem oraz był pijany. W jego przypadku alkotest wskazał wynik 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch.
 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%