› sąd
13:33 / 21.11.2019

Akt oskarżenia za czyny seksualne wobec dzieci

Akt oskarżenia za czyny seksualne wobec dzieci

Prokuratura skierowała akt oskarżenia do gdańskiego sądu przeciwko 68 letniemu mężczyźnie o przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich poniżej 15 lat. Dochodziło do nich w pojazdach komunikacji miejskiej. 

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Wrzeszcz w Gdańsku zakończyła postępowanie przeciwko 68- letniemu mężczyźnie o przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich poniżej 15 lat.

Do czynów tych dochodziło na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w Gdańsku, w pojazdach komunikacji publicznej. Ostatnie zdarzenie miało miejsce w czerwcu 2018 roku w tramwaju. Będąca świadkiem zdarzenia pasażerka niezwłocznie zawiadomiła Policję. Mężczyzna został rozpoznany

- wyjaśnia Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Zgłosiły się również inne osoby pokrzywdzone. 19 listopada ubiegłego roku funkcjonariusze Policji zatrzymali 68 letniego mężczyznę. Zgłosiły się również inne osoby pokrzywdzone.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie łącznie dziesięciu przestępstw o charakterze 
seksualnym, to jest dopuszczenie się wobec małoletnich pokrzywdzonych poniżej 15 lat innych czynności seksualnych. Do czynów tych dochodziło w okresie pomiędzy 2002,  a 2018 rokiem

- informuje Wawryniuk. 

Mężczyzna nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczył zeznaniom pokrzywdzonych i wskazał, że nie pamięta takich sytuacji.

Gdański sąd przychylił się o wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie. 

Zarzucone oskarżonemu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%