› poradnik
09:42 / 01.12.2016

Aktywnie i smacznie - sport i dieta na erekcję

Aktywnie i smacznie - sport i dieta na erekcję

Nie oszukujmy się – dla każdego mężczyzny pełna gotowość w sypialni to kluczowa kwestia. Z jednej strony sukcesy w tej „dziedzinie” są budujące i dodają skrzydeł. Z drugiej – wszelkie niepowodzenia to powód do frustracji i niestety często samonapędzający się mechanizm problemów z erekcją. Oczywiście każdy może wymienić wiele różnych czynników, które determinują pożycie intymne. My przyjrzyjmy się tym nieco mniej popularnym. Zastanówmy się nad zależnością dieta a erekcja, a także nad znaczeniem aktywności fizycznej. Być może warto wybrać jakiś sport, a może są specjalne ćwiczenia na erekcję?

Zdrowa dieta, zdrowy ruch

To co jemy i jak żyjemy ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie, złe nawyki dietetyczne i brak ruchu obwinia się o wiele chorób cywilizacyjnych, od miażdżycy, zawałów, przez wrzody aż po nowotwory. Natomiast niewiele mówi się o tym, że codzienne błędy dietetyczne i unikanie wysiłku mają także wpływ na męską potencję, a także na płodność. Problemy z krążeniem, z sercem, nadwaga czy wręcz otyłość bezpośrednio przekładają się na jakość życia seksualnego. Mówiąc wprost, kiedy krew nie krąży jak należy, nie dociera także do ciał jamistych w penisie, a konsekwencją jest problem ze wzwodem. Nie mówiąc już o tym, że mężczyzna ze znaczną nadwagą ma poważny problem z kondycją i… z samooceną. A stres jak wiadomo to kolejny wielki wróg zdrowej erekcji. Zastanówmy się zatem jak powinna wyglądać dieta na erekcję. Sporo ciekawych spostrzeżeń na temat „seksownego” menu i aktywności znajdziemy na stronie http://www.permen.pl/wspomaganie-erekcji-dieta-i-styl-zycia.html. Przyjrzyjmy się jak działa całkiem dobrze skonstruowany męski „mechanizm” i jak go wspomagać – tym co na talerzu oraz suplementami (np. Permen).

Wszystko co chcesz wiedzieć o diecie na erekcję…

Powiedzenie „jesteś tym co jesz” pasuje tu jak ulał. Kiedy zdrowo i mądrze jesz, jesteś sprawnym, usatysfakcjonowanym partnerem seksualnym. Dieta na erekcję musi dostarczać kompleksowo wszystkich elementów budulcowych – białek, węglowodanów, tłuszczów. Oczywiście odpowiedniej jakości i we właściwych proporcjach. Stawiamy na zdrowe tłuszcze np. pochodzenia roślinnego (oleje, oliwy), a także z dobrych ryb (nie smażonych!). Białka warto czerpać z takich źródeł jak jajka, mleko, sery i inne przetwory mleczne oraz mięso (chude). Dieta bogata w białka zapewnia zwiększoną produkcję testosteronu i lepszą jakość nasienia u mężczyzn, a także stymuluje erekcję. Warto także włączyć do męskiego menu orzechy (kwasy omega), pełnoziarniste pieczywo, otręby. To nie tylko zdrowe węglowodany, ale także bogactwo cynku, który jest konieczny do syntezy testosteronu, niezbędnego dla efektywnej erekcji. Jeśli chodzi o mikroelementy należy zadbać również o podaż selenu (np. w kaszy gryczanej rybach, jajkach, kakao), miedzi (pestki słonecznika, dyni, orzechy). Omawiając zależność między dietą a erekcją nie możemy pominąć witamin. Zawierają je wspomniane już jajka, które dostarczają witaminę B6 i B5, a te z kolei minimalizują stres, który jak już wiemy nie sprzyja erekcji. Planując menu pamiętajmy również o marchewce, maśle, wątróbce, mleku bogatych w witaminę A. Z kolei witamina C chroni komórki i redukuje uczucie zmęczenia, zajadajmy zatem owoce cytrusowe, paprykę, porzeczki.

Regularne i zdrowe posiłki

Poza tym co jemy, istotne jest również jak jemy. Zdrowe, smaczne menu należy podzielić na kilka regularnie przyjmowanych posiłków. Na nic starania i znajomość diety na erekcję, jeśli zjada się raz a dobrze. Organizm otrzymuje wówczas komunikat, że trzeba gromadzić zapasy na czarną godzinę. Magazynuje więc tłuszcze, co sprzyja nadwadze, miażdżycy, ale nie erekcji. Dlatego zdrowe i pełne wartości odżywczych posiłki należy spożywać w niewielkich porcjach, 4-5 razy dziennie, co 3-4 godziny. Jeśli chodzi o kwestię „jak jemy” należy jeszcze poruszyć temat przyrządzania – nie jadamy smażonego, tłustego, unikamy wysoko przetworzonych produktów. Optymalnym wyborem są np. surowe warzywa i owoce oraz parowane, gotowane, pieczone bez tłuszczu mięsa.

Ruszać się czy się nie ruszać – oto jest pytanie

Oczywiście tak! Jeśli chodzi o czysto fizyczny aspekt pamiętajmy, że zdrowy ruch, sport:

  • wzmacnia układ sercowo-naczyniowy,
  • stymuluje wytrzymałość organizmu,
  • poprawia witalność,
  • zwiększa wydzielanie testosteronu,  który warunkuje ochotę na seks,
  • poprawia krążenie w okolicach miednicy, co również stymuluje erekcję. 

Systematyczny trening to lepsza kondycja, lepsza sylwetka i analogicznie takież samopoczucie, co przekłada się na większą pewność siebie i sukcesy w sypialni.  A czy są jakieś argumenty przeciw aktywności fizycznej w kontekście erekcji? Tak naprawdę sport nie szkodzi. Problemem może być jedynie podejście, czyli brak cierpliwości, zbyt intensywne treningi, przetrenowanie albo co gorsza stosowanie sterydów, które hamują naturalną produkcję testosteronu.

Jakie ćwiczenia sprzyjają erekcji?

I tu pojawia się pytanie czy są jakieś specjalne ćwiczenia na erekcję? Może pewne dyscypliny bardziej sprzyjają sukcesom w sypialni? No cóż, liczy się głównie regularność i zdrowy rozsądek. Można spacerować, biegać, uprawiać nordic walkig, jeździć na nartach, ćwiczyć na siłowni. Ważne, aby robić to z głową, systematycznie, a może razem z partnerką? To na pewno dodatkowy bodziec i możliwość wspólnego spędzania czasu. Jeśli chodzi o konkretne ćwiczenia na erekcję, warto wykonywać te, które pobudzają przysadkę mózgową do produkcji testosteronu i angażują duże grupy mięśni. Będą to np. przysiady, podciągania z obciążeniem, pompki na poręczach, martwy ciąg. Na plus wyjdą także aktywności pobudzające krążenie w okolicach miednicy. Niezależnie od wybranej formy aktywności kluczowe znaczenie ma kontrola masy ciała, sprawność, dobra kondycja i… przyjemność czerpana ze sportu

Można śmiało powiedzieć, że obydwa omawiane zagadnienia nie mogą bez siebie istnieć. Dieta i aktywność fizyczna to nierozłączny duet, który może mieć ogromny wpływ na jakość pożycia intymnego. Oczywiście mamy świadomość, że każdemu uda się wprowadzić od razu i codziennie nowe porządki na talerzu. Dlatego do zgranego duetu można zawsze dołączyć odpowiednią suplementację, np. preparaty Permen dostarczające komplet witamin, minerałów oraz stymulujące ekstrakty roślinne.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%