› bieżące
14:29 / 07.02.2014

Aktywnie podczas ferii w Klubie Tańca Jantar

Aktywnie podczas ferii w Klubie Tańca Jantar

fot. nadesłane

Ferie powoli się kończą, tak jak finiszuje już półzimowisko dla początkujących tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Przez tydzień młodsze grupy miały zapewniony zorganizowany, aktywny wypoczynek pod okiem wychowawców, instruktorów i animatorów kultury.

Warsztaty taneczne przeplatały się innymi formami aktywności fizycznej i zajęciami z różnych dziedzin artystycznych. Młodzi pasjonaci tańca byli na lodowisku, w kinie, uczestniczyli w zajęciach plastycznych czy ceramicznych.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w półzimowsku – mówi jedna z dziewczynek. – Oprócz nauki tańca mogłam po raz pierwszy lepić w glinie i zobaczyć koło garncarskie.

Z programu zadowoleni byli także organizatorzy.

- Okres ferii jest szansą na rozwijanie umiejętności i zainteresowań bez obciążenia nauką – mówi instruktor. - Poprzez wyłączenie z rutyny dnia codziennego, oderwanie od szkoły i obowiązków tancerze mieli lepsze nastawienie do zajęć i bardziej chłonny umysł.

Zajęcia taneczne prowadzone były także w jednej z elbląskich podstawówek. Kroków w walcu angielskim i cha-chy przez pięć dni uczył doświadczony instruktor. Zaproponowana forma aktywności tak spodobała się dzieciom , że klub poproszony został o pokaz pary tanecznej na balu kończącym zimowisko w SP 19.

Zadanie „Tańczyć każdy może” realizowane przy wsparciu Prezydenta Miasta Elbląg.

Autor: CT Promyk

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%