09:45 / 11.08.2016

Al Nasr Dubaj pokonał Olimpię Elbląg w meczu towarzyskim

Na gminnym stadionie we wsi Gniewino (Kaszuby) w województwie pomorskim doszło wczoraj do niezwykłego spotkania. Odbywająca tournée w Polsce drużyna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozegrała mecz towarzyski z Olimpią Elbląg - Al Nasr Dubaj, w którego składzie biega kilku znanych z występów w renomowanych zachodnich ligach piłkarzy z Barradą, Nilmarem, Pitroipą czy Kembo-Ekoko na czele. Elblążanie przegrali to spotkanie 0:4, ale trener Adam Boros mógł potraktować ten pojedynek jako przetarcie przed trzecią kolejką II ligi, w której jego drużyna zmierzy się z Odrą Opole.

Zjednoczone Emiraty Arabskie przyciągają duże nazwiska swoim luksusem i zbytkiem. Wielu zawodników przyjeżdża tutaj na tzw. piłkarską emeryturę. Pieniądze z worków bez dna bliskowschodnich szejków potrafią nakłonić do przyjazdu nie tylko jednak gwiazdy u schyłku kariery. Ostatnim przykładem przenosin do ligi znad Zatoki Perskiej jest olsztynianin Adrian Mierzejewski, który związał się kontraktem z tamtejszym zespołem FC Sharjah. W Arabian Gulf League pracuje jednak dużo więcej wartościowych zawodników, jak choćby: Jefferson Farfan, Mirko Vucinić, Ryan Babel, Balazs Dzsudzsak, Thiago Neves, Belfodil czy właśnie gwiazdy Al Nasr Club - czołowej ekipy swojego kraju.

Spotkanie toczyło się pod dyktando gości z dalekiego Bliskiego Wschodu. Od początku meczu mieli oni wyraźną przewagę i już w 10 minucie wynik meczu otworzył były gracz Olympique Marsylia Abdelaziz Barrada, który najpierw trafił efektownym strzałem w poprzeczkę, ale chwilę później ustawił odrobinę lepiej celownik i było 1:0. Drugiego gola zaserwowali dubajczycy, a konkretnie Massoud Sulaiman, który wykorzystał dośrodkowanie Khamisa z rzutu rożnego (26 minuta). Formalności w pierwszej części dopełnił skrzydłowy Jonathan Pitroipa, który wykończył podanie Wanderleya. Do przerwy było zatem 3:0 dla Al Nasr.

Po zmianie stron Olimpia zagrała przede wszystkim lepiej w destrukcji, choć bez efektu w postaci bramki w ofensywie. Dobra postawa elblążan nie uchroniła ich jednak przed stratą czwartego gola, którego na 10 minut przed końcem wpakował do siatki Kembo-Ekoko i spotkanie dobiegło końca już bez zmiany rezultatu.

Teraz przed żółto-biało-niebieskimi konfrontacja z Odrą Opole z III kolejce II ligi. Mecz w Elblągu odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 15:00 (A8).

Al Nasr Dubaj - Olimpia Elbląg 4:0 [3:0]

1:0 Barrada (10')

2:0 Sulaiman (26')

3:0 Pitroipa (45')

4:0 Kembo-Ekoko (80')

Olimpia: Tułowiecki, Maciążek (Wenger), Kubowicz (Danowski), Iwanowski, Bukacki (Lisiecki), Szuprytowski (Kolosov), Niburski, Ressel (Wolak), Stępień (Sokołowski), Pietroń (Bojas), Piceluk.

Trener: Adam Boros.