› bieżące
12:03 / 30.10.2012

Aleja Odrodzenia rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami

Aleja Odrodzenia rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami

fot. UM Elbląg

21 kolorowych, świątecznych dekoracji rozświetli w tym roku Aleję Odrodzenia. Mieszkańcy Zawady będą mogli cieszyć się widokiem przystrojonej ulicy już od 6 grudnia. Aleję zdobić będą aluminiowe dekoracje z różnorodnymi motywami świecącymi diodami LED.

Tradycją miejską stało się, że co roku na Mikołajki główne ulice Elbląga rozświetlają się pięknymi dekoracjami świątecznymi. Rok temu Miasto na ten cel przeznaczyło 104 tysiące złotych. W 2011 r. przystrojone zostały ulice: Hetmańska, 1 Maja, Łączności, Płk. Dąbka, Stary Rynek, Św. Ducha i Wigilijna. Przed Katedrą Św. Mikołaja, na Placu Kazimierza Jagiellończyka, na ul. Hetmańskiej (na wysokości pasażu handlowego) oraz na Placu Dworcowym, ustawiono także choinki. Ze względu na przebudowę drogi 504, nie udekorowano wówczas ulicy 12 Lutego.

Nie inaczej będzie w tym roku, z tym że, do corocznie dekorowanych ulic dołączy Aleja Odrodzenia. Główną ulicę Zawady rozświetli 21 elementów dekoracji świątecznych.

Specjalnie zaprojektowane w tym celu motywy, wykonane zostaną z konstrukcji aluminiowej i zasilane będą energooszczędnym źródłem światła LED. Dekoracje z użyciem motywów śnieżynki, bombki, wstęgi, kokardy, zainstalowane zostaną na słupach oświetlenia ulicznego. Każdy z nich osiągnie wymiar 300 x 120 cm i świecić będzie w barwach białej zimnej i białej ciepłej (możliwy jest także akcent czerwony). Dodatkowo, jako tło wypełniające dekorację, zastosowane zostaną kurtyny świetlne w kolorystyce białej zimnej (co 5 dioda będzie migająca).

Elbląski magistrat ogłosił właśnie przetarg na zaprojektowanie i dostawę 21 sztuk fabrycznie nowych elementów świetlnych dekoracji świątecznych. Miasto w wyborze najlepszej oferty kierować się będzie w 70% ceną a w 30% walorami wizualnymi dekoracji. Na oferty od zainteresowanych firm Urząd Miejski czekać będzie do 6 listopada. Gotowe już dekoracje zostaną dostarczone do ratusza najdalej do końca listopada.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%