› strefa miss
10:04 / 16.07.2012

Alicja Kula Bursztynową Miss Polski w Jantarze

Alicja Kula Bursztynową Miss Polski w Jantarze

fot. Rafał Kadłubowski

Alicja Kula została trzecią finalistką wyborów Bursztynowej Miss Polski 2012. Pochodząca z Górowa Iławeckiego 20-latka, wygrała drugi konkurs eliminacyjny w Jantarze, zdobywając przepustkę do finału w Ustce. Wyborom najpiękniejszej towarzyszyły XIV Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, które w miniony weekend odbywały się na plaży w Jantarze.

W drugiej eliminacji Bursztynowej Miss Polski 2012 wzięło udział 8 kandydatek, które walczyły o 4 tytuły. Na nadmorskiej scenie w Jantarze wystąpiły: Alicja Oryl z Elbląga, Patrycja Ławrynowicz z Elbląga, Agnieszka Boryń z Kwidzyna, Anna Kruszyńska z Elbląga, Alicja Kula z Górowa Iławeckiego, Monika Szerszewska z Elbląga, Magdalena Profis z Elbląga i Sandra Czątkowska z Braniewa.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, zgromadzeni na plaży widzowie obejrzeli kandydatki w czterech wyjściach konkursowych: w sukienkach wieczorowych z Atelier Edyta Graca, jedno i dwuczęściowych strojach kąpielowych Self Collection oraz wyjściu sponsorowanym przez firmę MacCoffee. Imprezę poprowadził znany dziennikarz sportowy Rafał Patyra.

Po ostatniej prezentacji konkursowej, jury w skład którego weszli m.in. popularni aktorzy Grzegorz Wons, Wojciech Wysocki oraz zastępca Dyrektora Programu I Polskiego Radia Sławomir Assendi, główny tytuł Bursztynowej Miss Jantar 2012 przyznało 20-letniej Alicji Kuli z Górowa Iławeckiego. Pozostałe tytuły komplementarne zdobyły: 16-letnia Alicja Oryl z Elbląga, która została Bursztynową Miss Fantazja Jantar 2012, 20-letnia Agnieszka Boryń z Kwidzyna, której przyznano tytuł Bursztynowej Miss Pujan Jantar 2012 oraz 18-letnia Magdalena Profis z Elbląga - Bursztynowa Miss Publiczności Jantar 2012.Każda z laureatek otrzymała nagrody ufundowane przez: Empire Distribution Sp. z o.o., dystrybutora marki MacCoffee oraz Hyson, kosmetyki marki Paul Sagane oraz szklaną statuetkę z bursztynem ufundowaną przez firmę Pujan.

Do finału imprezy bezpośrednio z Jantara zakwalifikowała się Alicja Kula. Szansę na udział w finałowych zmaganiach, które odbędą się 18 sierpnia w Ustce mają jeszcze - w drodze wyboru jury - zdobywczynie tytułów komplementarnych.

Ostatnia z eliminacji Bursztynowej Miss Polski 2012 odbędzie się 21 lipca w Jarosławcu.

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na oficjalnej stronie wyborów - www.bursztynowamiss.pl

5
2
oceń tekst 7 głosów 71%

Powiązane artykuły

Elblążanka Magdalena Srock Bursztynową Miss Polski Hel 2012

09.07.2012 komentarzy 1

15-letnia Magdalena Srock z Elbląga wygrała pierwszą eliminację do konkursu Bursztynowa Miss Polski 2012, która w miniony piątek odbyła się w Helu....

Eliminacje za nami. Znamy 12 finalistek Bursztynowej Miss Polski 2012

25.07.2012

Zakończyły się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu piękności Bursztynowa Miss Polski 2012.   Ostatni konkurs eliminacyjny w Jarosławcu...

Zdjęcia ilość zdjęć 60